Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néha amikor felkelek és...

Néha amikor felkelek és nyújtózok, begörcsöl a vádlim, és hihetetlenül fáj. Ez mitől lehet? 20/L

Figyelt kérdés

Rendszeresen mozgok, majdnem minden nap 20-30 kmert tekerek bicajjal.


Azonban ezt a jelenséget már régebben is tapasztaltam csak nem olyan gyakran mint mostanában. És tényleg olyan kemény görcs van benne, hogy áááá, utána majd be sz*** :S iszonyat rossz, rendesen bekönnyezek...


2014. máj. 22. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

valószínűleg nem szoktál lazítani, masszírozni, nem eszel elég fehérjét és az idegrendszered is kimerült, nem pihensz eleget.

reggel egyébként is merevebbek az izmok.


az is segíthet, ha elkezdesz vádlira edzeni.

2014. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
használhatsz lazító krémeket is
2014. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magnéziumhiány okozhat ilyen görcsöket.
2014. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem csak magnéziumhiány okozhatja, az idegrendszeri/izomzati kimerülésnek számos oka lehet.
2014. máj. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
fehérjeport szoktam inni pl. szóval a táplálkozásommal nem hiszem, hogy baj van. tehát nem értem miért :( régebben mikor nem sportoltam ennyit, akkor is volt már ilyen. de a vádlim nagyon kicsi korom óta iszonyat izmos. mégis mindig az görcsöl be :S
2014. máj. 23. 19:42
 6/6 anonim ***** válasza:

rosszul hiszed.

a fehérjepor nem helyettesíti az egészséges táplálkozást (ezt rá is írják a legtöbb ilyen készítményre). a fehérje az izom felépítéséhez és nem a működéséhez kell.

nézz utána az elektrolitoknak, a neurotranszmittereknek, és folyamatosan képezd magad táplálkozás terén, érdemes a monoszacharidokkal kezdeni, ami szintén okozhat görcsöt.

2014. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!