Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tapasztalom azt, hogy...

Miért tapasztalom azt, hogy egyre nagyobb számban panaszkodnak egyetemisták, érettségizők, hogy ha tanulni akarnak akkor valahova el kell menniük otthonról?

Figyelt kérdés
A szülők egy része ugyanis a tanulást lathatóan nem tekinti értéknek. Miért hasznosabb a kertben kapirgálni mint az egyetemi vizsgára készülni? Miért hasznosabb semmiségek miatt ugráltatni a gyereket, mint hogy sikeres érettségi vizsgát tehessen, hogy eredményesen tanulhasson tovább? Mielőtt a kapirgálás szavamba beleköt valaki, a legtöbb esetben valóban csak erről van szó. De mi lehetne egy szülő számára egyébként is fontosabb, mint a gyermeke boldogulása?

2014. ápr. 20. 09:59
1 2 3 4
 1/36 meme23 ***** válasza:
86%
Valóban igazad van. Én sem értem miért lett az általad említett jelenség ennyire elfogadott, követendő sok anya, apa számára.
2014. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
22%
Hagyja,hogy boldoguljon nem?Mig a gyerek a fejét tágítja addig ő eltartja.Nehogy bele haljon az agyontanult okoska feje,mert néha esetleg segíteni kell.A gyereknek fontos vajon az ő szülei milyen problémákkal küzdenek?Természetes számukra oldják meg,de nekik ki kell törölni a nyált a szájukból mert esetleg megfulladnának akár 40évesen is.
2014. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
47%
Ezek az emberek szerintem vagy tanulatlanabb réteghez tartoznak, vagy éppen ellenkezőleg, azok akik már sokat elértek, de azért a gyerek nehogy már többre vigye mint ők!
2014. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
84%
Nézz körül a korábbi kérdések között. Hány anya, apa, anyós após ha felsorolja a gyerekei, a fiatalok "bűneit" ezek között a bűnök között bizony megtalálod azt? hogy tanul!! Hát mit képzelnek ezek a kölkök!
2014. ápr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Látom van aki itt, most is "tökéletesen" érti a probléma lényegét.
2014. ápr. 20. 10:28
 6/36 anonim ***** válasza:
91%
Én ezt egyáltalán nem látom általánosnak. Persze aki egész nap nem csinál semmit annak persze,hogy beleunnak a szülei. Valijuk be azért a legdurvább vizsgaidőszakba is belefér egy 10 perces mosogatás. Az érettségi sem azon a 10 percen fog múlni senkinek.
2014. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Látom két féle érintett szülő van. Az egyik támad, a másik megpróbálja el bagatellizálni a kérdést. Nem, nem, itt nem 10 percekről van szó!
2014. ápr. 20. 10:47
 8/36 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy persze benneteket senki se zavarjon amikor olyan eget rengető fontos dolgotok van, mint a meccs nézés vagy pletyi a szomszédasszonnyal.
2014. ápr. 20. 10:50
 9/36 anonim ***** válasza:
90%
Ezek a szülők, akikről írsz sose tanultak keményen, a legtöbbje egyetemet, főiskolát legfeljebb kívülről látott, és 20 évvel ezelőtt még a gimnáziumi tananyag sem olyan volt mint most. El se tudják képzelni, hogy a tanulás sok időt és energiát követelő nehéz dolog. Ez az oka. Na, meg nehogy már a büdös , lusta kölök a szobában tespedjen, mikor ő meg a földet túrja!!
2014. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
26%
Akkor mennyiről kérdező? Akinek az érettségi azon a napon múlik már rég rossz. Erre én már az összes szóbeli tételt tudtam, nemhogy bármi egynapos tanuláson múlt volna. Nem egy napi tanulásból hanem a 4 évből érettségizik az ember.
2014. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!