Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nem szedek az antibiotikum...

Ha nem szedek az antibiotikum mellé probiotikumot akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Felnőtt vagyok már, nagyon ritkán vagyok beteg. Úgy emlékeztem van itthon Normaflore, de nincs... így nem vettem be az antibiotikum után.. a gyógyszertár elég messze van... a neten nem találok arról semmit, hogy muszáj ezt szedni az antibiotikummal együtt? Mi van ha nem szedem?
2014. máj. 30. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi. Javasolt, de nem kötelező szedni.
2014. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha érzékenyebb, sérülékenyebb a bélflórád, akkor például a következő tüneteid jelentkezhetnek: étvágytalanság, gyomorégés, hasmenés, hányinger, gyomorfájás.

Ha nem ilyen téren érzékeny, akkor semmi bajod nem lesz.

Nekem ilyen, úgyhogy nekem alap az antibiotikum mellé a probiotikum. Egyébként üdv a klubban, én is ma kaptam antibiotikumot.:) Amúgy jobbulást neked!:)

2014. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nálam pl semmi nem történt. csak kefírt ettem, hogy azért ne tegye annyira tönkre a bélflórámat. meg 2 antibiotikum közt is van különbség. vannak amik kikészítik a beleket, de vannak drágábbak(kb 5000 ft körüliek) azokat meg meg se érzed.
2014. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Én soha nem szedek, mivel gyógyszert is csak nagyritkán, ha feltétlen szükséges, így nem akarok mellé még mást is szedni, inkább eszem joghurtot és kefirt.
2014. máj. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :) Mentek a zöld kezek. Akkor eszem kefírt az van itthon. És jobbulást én is aki épp beteg! :)
2014. máj. 30. 17:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Aktil Duo-t kaptam amúgy tablettát, napi két szem.
2014. máj. 30. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!