Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Napi négy antibiotikum mellett...

Napi négy antibiotikum mellett mikor vegyem be a probiotikumot? Baj ha hamarabb veszem be, mint 6 óra?

Figyelt kérdés

Dalacin nevű antibiotikumot kell szednem napi 4 db-ot elvileg 6 óránként...ami eléggé kivitelezhetetlen...és emellé kaptam probiotikumot, ami tejsavbaktériumokat termel.

ezt mikor vegyem be? napi egyet kell. az mindegy hogy mikor veszem be?

az antibiotikumra az van írva, hogy hat óránként kell beszedni...de most ezt hogy cisnáljam? keljek fel?

ma már bevettem egyet 7.20-kor reggel következőt 14-kor aztán egyet 18.15 kor és még majd most veszek be egyet..:/


2011. máj. 5. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

látom nagyon izgulsz,már másik kérdésed is van kb ugyanerről

érdemes amennyire tudod,pontosan beszedni,kelj fel éjszaka is...a probiotikumot pedig minden nap azonos időben próbáld bevenni ;) jelölj ki egy időpontot,ha nincs orvosi utasításod erre ;)

gyógyulgass ;) puszi

2011. máj. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha a probiotikum szilárd gyógyszerformában van (kapszula), akkor érdemes lenne pontosan két antiobio között bevenned, azaz 3 óra teljen el előtte és utána. Érdemes étkezés közben bevenni, ha kivitelezhető (de nem muszáj).

Ha szuszpenzió (mint a Normaflore), akkor egy 1-2 óra teljen el az antiobiotikum és a baci között, és ezt valamilyen italba öntve (ne forró teába :) ) megiható.

2011. máj. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Csak elfelejtettem beleírni, hogy (bár nem tudom, melyiket kaptad) a probiokból általában napi 2-t kell bevenni/meginni.
2011. máj. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

a neve: pearls YB

és rá van írva hogy napi egyet szabad! és ne lépjem túl az adagot!

jólvan :) felkelek este is meg hajnalban is majd.

amúgy szüleim félnek hátha lefogyok. miért fogynék le ettől? mmint az antibiotikumtól ezt nem értem:/ ?

2011. máj. 6. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!