Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogyha a lányomnak...

Mit tegyek hogyha a lányomnak súlyos személyiség zavara van?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok hogy szerelmes Conchita Wurstbe, a másik nemhez szeretne tartozni....Stb.

2014. jún. 4. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez eddig még nem személyiségzavar. És nem mindegy, hogy "szeretne tartozni" vagy a másik nemhez tartozónak érzi magát. A mit tegyél kérdésre az a válasz, hogy fogadd el.
2014. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ép ez a baja hogy nem tartozik a másik nemhez de az szeretne lenni.12 éves a lány.
2014. jún. 4. 14:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsőre talán érdemes lenne elbeszélgetni vele kedvesen, alapvető dolgokról. Pl., hogy ő kicsoda, mit jelent az, hogy férfi és nő, milyen nemi szerepek, feladatok léteznek, milyen szerepet kell majd betöltenie a családban, stb. Mindezt úgy, hogy ne ijessze el, hanem inkább érdekes, izgalmas, ugyanakkor felelősségteljes kihívásnak érezze. Fontos a türelem és a kedvesség.

Ha nagyon nem változna a helyzet, szakembert kell felkeresni.

Ebben a korban sok ostobaságot hall az osztálytársaitól, mindenféle elmebeteg dolgokat mondhatnak neki, ostoba nézeteik lehetnek. A lányod ezt hallja, ez beépülhet a gondolkodásába, ezt tarthatja normálisnak idővel, ha nem hall más álláspontokat. Szerintem egyelőre nem probléma ez, de beszélni kéne vele, és értelmes dolgokkal "tömni a fejét", normális dolgokkal, hogy ne csak az hasson rá, amit a tévében lát vagy a világban hall, mert annak jelentős része félelmetes ostobaság.

2014. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg conchitába szerelmes.Köszönöm a választ!
2014. jún. 4. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:

én 12 évesen szerelmes voltam a kutyánkba... fogadd el, és ne bántsd emiatt... ez egyáltalán nem személyiség zavar, hidd el, nekem van az is, és nem akarsz olyan gyereket mint én vagyok/voltam...

12 évesen még kamasznak sem lehet mondani szerintem egy gyereket, de ha conchita wurstbe gyerek"szerelmes" akkor nyugodj meg, legalább nem egy kislányba, vagy egy másik fajba, hanem legalább egy a médiában rengeteget mutogatott "férfiba"...

max mutass neki példát, és ne nézzetek otthon olyan szenny csatornákat, amikben ilyen dolgokat láthat.

2014. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A második hozzászóló voltam. A szennycsatornák, szennyműsorok kerülését én is javaslom. Épp elég ostobaságot hallhat az osztálytársaktól. Még azt is fogja hallani, hogy 16 évesen ciki szűznek lenni, na ezt is érdemes majd valahogy próbálni ellensúlyozni, értelmes érvekkel.
2014. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt mondja hogy ő csak akkor akarja elveszítei a szüzességét ha majd igazán szerelmes lesz.
2014. jún. 4. 19:23
 8/8 anonim ***** válasza:
ezt mondja, mert még csak 12 éves... de majd 16 évesen mikor szóba sem fog állni veled, nah akkor valószínűleg nem így fog gondolkodni
2014. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!