Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15 évesen a 166 106 vérnyomás...

15 évesen a 166 106 vérnyomás az mennyire súlyos mert ahogy meg néztem az átlag az kb 107 67 szóval valami hogy akkor ez most mennyire nagy baj?

Figyelt kérdés

2014. márc. 22. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy mérés miatt azért ne izguljál. Ha orvos mérte, akkor mondta volna, hogy gond van. Ha pedig nem az mérte, hanem a nagyi, akkor fordulj orvoshoz, és mondd el a panaszod. Mellékesen az általad írt értékek valóban magasnak számítanak. De az sem mindegy, hogy mikor, milyen tevékenység után mértetek. Az orvos tudja, mikor kell mérnie...meg lát is téged. Mert az is fontos.
2014. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oke csak mert lassan 3napja faj a fejem mintha migren lenne es szedulok borzalmas.
2014. márc. 22. 21:11
 3/5 gömbicica ***** válasza:
100%

ha három napja vacakul vagy, akkor már pénteken legkésőbb dokihoz kellett volna zarándokolnod. gondolom van iskolaorvos, vagy gyerekorvos!!!!!

a 166/106 felnőttnek is sok sajnos(

Azt azért érdemes végiggondolnod, hogy valami para nem volt e az időtájt, mióta a fejed fáj.

MOndjuk nálunk szerintem akkor volt nagyon szeles idő!!!!

én alapjáraton szarul vagyok a széltől(

2014. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valami tipp hogy tudnam csokkenteni a fej fajast mert mar ki vagyok teljesen.
2014. márc. 22. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:

166/106 vérnyomás NAGYON sok. Nemcsak 15 évesen, hanem felnőttnek is sok! A fejed ettől fáj.


Ha van mérőd, mérd meg még egyszer, ha tudod. Ha még mindig ennyi, vagy 140/90-nél bármelyik érték (akár a per előtti, de különösen a per utáni) magasabb, akkor kerekedj fel az ügyeletre, lehetőleg most azonnal. Ott le tudják nyomni neked.

Ha nincs mérőd, mehetsz egyből az ügyeletre, és mondod, hogy vérnyomásra gyanakszol.

Utána pedig a háziorvoshoz tessék elmenni, hétfő reggel, és az egészről beszámolni. Addig is folyamatosan mérni a vérnyomást 2-3 óránként.

2014. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!