Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvoshoz kéne fordulnom, vagy...

Orvoshoz kéne fordulnom, vagy ez természetes hogy ennyit szellentek/pukizok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 hete elkezdtem diétázni ami annyit tesz hogy napi 6 alkalommal étkezem, ált zabpelyhet, rízst, csirkemellet, sovány túrót, tojást és zöldségeket szoktam enni. Mióta így eszem azóta folyton pukiznom kell, mindig tele vagyok gázokkal. Ezelőtt nagyon rendszertelenül és zsírosan étkeztem de akkor nem kellett ennyit szellentenem. Nem tudom hogy orvoshoz kéne-e fordulnom, vagy ez teljesen normális? Kb 1 hónapja voltam hasi ultrahangon egyéb okok miatt, ott nem mutatott semmi elváltozást.

2014. jún. 5. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A zabpehely okozhat kezdetben ilyen tüneteket, de elvileg pár hét elteltével már nem okoz gázosodást, hozzá kell szoknia a szervezetednek. Szerintem várj még, valószínű, hogy el fog múlni.
2014. jún. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A sok zöldségtől lehet, szerintem természetes.
2014. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A zabpelyhet nem ártana felhasználás előtt kissé sterilizálni (pl. forró sütőben kezelni), a zöldségeket pedig nagyon alaposan megmosni, mert rajtuk is lehetnek jelentős számban erjedést okozó baktériumok. Ha megemelkedett a diétával a bevitt növényi rostok mennyisége, akkor az is okozhat fokozott gázképződést, mert a belekben a növényi rostok jó tapadási felületet biztosítanak a baktériumoknak, ráadásul egyes baktériumok hajlamosak gázképződést mellett elkezdeni a rostok bontását.Ha közben még éhségérzeted is van, akkor meg az automatikusan beinduló gyomormozgás levegőt szív a nyelőcsőből, majd továbbítja a belekbe. Naponta étkezésenként pl.1 tabletta Carbo activatus enyhíthet a gondokon. De próbálkozhatsz diólevél teával is, mert a csersavas italok gátolják a baktériumok szaporodását.
2014. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!