Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Én csak egy laikus gondolkodó...

Lacci Bácsi kérdése:

Én csak egy laikus gondolkodó vagyok . Azon meditáltam, hogy ha a nap különböző sugarai tönkre teszik a különböző műanyagból készült tárgyakat (öntöző kanna, műanyag redőny stb . ) Mennyire káros a nap?

Figyelt kérdés
Molekulárisan, vagy atomilag megválltozik a szerkezetük, porózussá, törékennyé vállnak . Ebből ki indulva jött az a gondolatom, hogy mennyire káros lehet az élő szervezetre? Mennyit is tartózkodjunk a napon? Ha rossz az elméletem, kérem a cáfolatokat .

#Élő szervezet #rákkeltő hatás #A nap káros sugarai
2014. jún. 7. 07:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Az utóbbi évek erős UV sugárzása veszélyes lehet a bőrre. A bőr DNS-ében is mutációkat okozhat, de legtöbbször a szervezet öngyógyító mechanizmusa ezt kijavítja, pontosabban a rossz sejtek elhalnak és a hibátlanok pótolják. Persze előfordulnak kivételek, ezért hallani sokszor a szakemberek tanácsát manapság, miszerint a bőrön megjelenő gyanús bőrelváltozásokat, ami az UV-től lehet, célszerű megvizsgáltatni.
2014. jún. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A különbség közted és a tárgyak között pont az, hogy te önjavító vagy. Természetesen ez a képesség sem korlátlan, legéghetsz vagy kaphatsz bőrrékot, de összeségében egy műanyag széknél azért jobban bírod.
2014. jún. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Julie S ***** válasza:
Pl a novenyek is elo szervezetek es nekik a fotoszintezishez szukseguk van a napsugarzasra. Ahogy pl az embernek is a D vitamin miatt. Es amit a hasznossagan felul art, azt az artalmat az elo szervezetek javitjak magukon, magukban. Hacsak nem veted el az evoluciot, akkor az elet napsugarzas mellett alakult ki, szoval nagyon sok eloleny jol toleralja. A muanyagokat viszont mi emberek keszitjuk es nem epp a tartossaguk a cel.
2014. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!