Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki segítsen! Cukorbeteg...

Valaki segítsen! Cukorbeteg vagyok? 15/L

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, normális súllyal, anyukám családjában több ember cukorbeteg. Pár hete azt veszem észre, hogy néha nagyon remegek, reggelente leginkább, amíg nem reggelizek, fáj a hasam, többször szédülök. 2 hónapja fél-egy óránként járok pisilni, a vizeletem negatív, tehát nincs semmi fertőzésem. viszont tegnap ebéd után megettem egy cukros, csokis sütit és akkor egyeltalán nem voltam rosszul, míg erre a sütire reggel rá se bírtam nézni. Először a tüneteiemből pánikbetegségre gyanakodtam, de ezt már kizártuk. cukorbeteg lennék?

2014. jún. 8. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Vizeletvizsgálatnál szóltak volna ha cukor van benne. Ha aggódsz, reggel rokonnál / patikában lehet vércukrot mérni, ott kiderül. Esetleg vérvétel.
2014. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért zártad ki a pánikbetegséget?

Ennyiből egyáltalán nem állapítható meg, hogy mi a bajod.

"tegnap ebéd után megettem egy cukros, csokis sütit és akkor egyeltalán nem voltam rosszul, míg erre a sütire reggel rá se bírtam nézni"

Mert nem kívántad, ennyi.

"2 hónapja fél-egy óránként járok pisilni"

A gyakori vizelés rengeteg dolognak lehet az előjele. Nem iszol kávét, vagy energiaitalt? Mert a koffeinfogyasztás alaposan megszaporítja a vizelést. Lehet húgyúti fertőzés, de akár menstruációs időszak előtt is megnövekedhet a vizelési inger, vagy lehet egyszerű enyhe fertőzés is, amit a vizelet nem feltétlenül mutat ki.


A cukrodat mikor mérték utoljára? Mennyi volt az utóbbi 2-3 vérképedben a cukor értéke?

2014. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Vizeletvizsgálatnál szóltak volna ha cukor van benne"

Kezdődő cukorbetegség a vizeletből még nem mutatható ki.


Kérdező: menj el a háziorvoshoz, és kérd meg, hogy csináltasson egy telejs vérképet!

2014. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

menj el orvoshoz és kérj egy részletes vérképvizsgálatot. ha az éhgyomri cukrod magas lesz, akkor van esély rá.


tudok adni táplálkozási tanácsot is, hogy kerüld el a cukorbetegséget. foglalkoznod kellene vele.

2014. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattak, én már azt hittem, hogy 1-es számú cukorbetegségem van..egyébként nem iszom se kávét, sem energiaitalt, nagyjából egészségesen táplálkozom, mozgok is rendszeresen. vérvételre azért nem szeretnék menni, mert utána 2-3 óráig fel sem tudok kelni olyan rosszul vagyok, nem bírom a kórházakat, tűket
2014. jún. 8. 11:14
 6/9 A kérdező kommentje:
1 éve vettek vért utóljára, akkor minden rendben volt, bár tudtommal ez 1- 2 hónap alatt kialakulhat.
2014. jún. 8. 11:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos vérvétel nélkül nem lehet megmondani, hogy cukorbeteg vagy-e. Nagy felelőtlenség.
2014. jún. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

valószínűleg egyáltalán nem tudod mi az egészséges táplálkozás, mert nem csak a csokissütiben van sok cukor.


és vérvétel nélkül nélkül valóban nem tudod, hogy az utóbbi hónapokban mi a helyzet.

2014. jún. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már bejelentkeztünk, 2 hét múlva megyek.
2014. jún. 9. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!