Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen mozgás javasolt fogyás...

Milyen mozgás javasolt fogyás céljából egy molett cukorbeteg, magas vérnyomásos embernek? Milyen sportok ellenjavallottak?

Figyelt kérdés

Futás kizárva, mert még fogyni kéne hozzá. Flabelos, oto chili kizárva a forgalmazó szerint. Orvos szerint kardió és erősítő mozgás kéne vegyesen.

Milyeneket kellene kerülni? (hogy tudjam, ha esetleg hülyeséget javasolna egyik-másik edző.)



2014. jún. 1. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogyas elsősorban a diétan múlik.


Az a baj hogy nagyon tudatlan vagy a témaban,miutan a flabélos és az oto chili szintű haszontalan lehúzasokat sportnak véled..


A sport/mozgás kategóriaban kérdezz.

2014. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tekintettel arra, hogy a túlsúly miatt eleve túlterheltek az ízületek, nem javasolnék olyan mozgásformát, ami további komoly terhelést jelentene nekik (pl. aerobic ugrabugra vagy futás - ahogy említetted is). Pl. a biciklizés ellenben nagyon jó lenne, vagy az úszás (csak az macerásabb, mert szervezést igényel).
2014. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a fogyás, és az utána következő, élethosszig tartó diéta nem játék..


a sportot felejts el, úgysem fogod csinálni. először is elegendő, ha türelmesen diétázol, és három év alatt normál életvitel mellet leadsz huszonkét kilót, mint én..

ezzel visszaáll a rendes cukrod, a vérnyomásod, és az önbecsülésed.

ha ez megvan, és élvezed a sikert, akkor sem kezdj el zabálni minden sátoros ünnepen hatalmas tortákat, meg disznótorosokat...ez nem olyan, hogy ma vétkezem egy kicsit, úgysem derül ki.


de, kiderül. a szervezeted teljesen megzavarod.


szóval korrekt, nem hókuszpók diéta, és meglátod sikerre mész. a fogyáshoz nem éhezni kell, meg agyontornázni magad, hanem ésszel élni, rendesen étkezni, csak nem azt, amit az átlagember megehet.


szóval előbb diéta.tudod..nincs cukor, liszt, zsír,alkohol..


nincs kenyérke, kiflicske, kalácska, sütike, sörike, cukorka, jajdecukisültkolbászka, taréjos szalonnácska, csakegypicike pizzácska így lefekvés előtt, na még egy ki sütike sem..


csak mint a nyulak...zöldség(nyersen, párolva, kicsit főzve) gyümölcs(nem lekvár!), és sovány husikák...pl: halak, nyuszika, filézett csirkemell, pulykamell, esetleg párizsi/virsli, de baromfiból..


finom saláták is befigyelhetnek.

életmódváltás kell, ami kemény.

2014. jún. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


A sportolás fogalmával tisztában vagyok, hiszen fiatalon versenyszerűen sportoltam, majd még pár évig élvezetből... de ahogy az lenni szokott, elfogyott az időm, a fizikai munkát irodaira cseréltem... stb.

Tulajdonképp kíváncsi lettem volna a mások véleményére, tapasztalataira.


Kedves második! A kerékpár jó ötlet, szeretem. Úszni sajnos nem tudok.


Kedves Harmadik! Hasonló cipőben járok, mint te! Leadtam diétával kb. 20-25 kilót, de ez megállt úgy fél éve. Azóta nem megy lejjebb, pedig kéne.

2014. jún. 10. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!