Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véletlenül állott ásványvizet...

Véletlenül állott ásványvizet ittam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Fáj és kicsit megy a hasam. Mit lehet csinálni? Vettem be Lopediumot, de ezen kívül nincs itthon semmi. Mellesleg olyan gyógyszert fogok este bevenni, amitől holnapra tuti székrekedésem lesz. Bevegyem szerintetek, vagy csak ha már kitisztultak az emésztőrendszeremből a kórokozók? Köszönöm a segítséget!

2014. jún. 10. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor soha ne vegyél be hasfogót (Lopedium)!!!, mert a mérgek benned maradnak. Ilyen ételmérgezés jellegű dolognál jobb, ha kijön. Aktív szenet ehetsz ilyenkor, az megköti a méreganyagokat és segíti a mielőbbi lezajlást. A székrekedéses gyógyszert se vedd be, ha nem muszáj.
2014. jún. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Aha. Aktív szenet lehet venni gyógyszertárban, ugye? A másik góygyszer hormongyógyszer, és azt írja, a betegtájékoztató, hogy: "A készítmény szedésének hirtelen abbahagyása egy súlyos (úgynevezett neuroleptikus malignus szindróma tüneteihez hasonló) állapotot idézhet elő. Ezt az állapotot a következő tünetek jellemzik: magas láz, idegrendszeri zavarok és izommerevség."

Hát nem tudom. Szerinted mennyi idő alatt ürülhetnek ki a kórokozók a szervezetből? 2-3 nap?

2014. jún. 10. 15:21
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ezt csak bemagyarázod magadnak, és azért produkálod a tüneteket is.

Az ásványvíztől nem lehet semmi bajod sem, max., ha meleg volt, azért lehet kis hasmenésed.

Az ég világon semmit sem kell csinálnod, el fog múlni magától. Semmi bajod nem lesz, nyugi.

2014. jún. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Talán a házidoki tud erre valami gyógyszert
2014. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Már vagy fél órája itt görcsöl a hasam. Amikor elkezdődött akkor először nem is tudtam semmire gondolni, csak később jutott eszembe, hogy ott állt már nem is tudom hány napja a víz az üvegemben, és véletlenül beleittam.
2014. jún. 10. 15:29
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyél reszelt almát, ne vegyél be hasfogót, legfeljebb holnap széntablettát, az is lehet, hogy mástól van, nem a víztől. Ehettél tegnap valamit, ami megártott.
2014. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Már szeded a hormongyógyszert? Tehát most a többedik adagot kéne bevenni? Mert akkor NE hagyd félbe a szedését, és ami még fontosabb, NE VEGYÉL BE SZÉNTABLETTÁT SEM, mert zavarhatja/megakadályozhatja a másik gyógyszer felszívódását. Akkor inkább ne csinálj semmit, ez a legjobb megoldásod, bár a hasmenés is zavarhatja a felszívódást sajnos önmagában is. (Legjobb lenne a betegtájékoztatóban vagy az orvostól érdeklődni, hogy mit csinálj hasmenés esetén.)


Amennyiben a hormongyógyit még nem kezdted el szedni, várj, amíg a hasmenés elmúlik és csak utána.

2014. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Széntabletta amúgy gyógyszertárban kapható.
2014. jún. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem mindenképp megkérdezem a gyógyszertárost, hogy ő mit mond a kettő dologról.
2014. jún. 10. 15:54
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, már szedem, és amúgy már az első negyed (!) tabletta után, amit lefekvés előtt vettem be, olyan székrekedésem lett, hogy ihaj.
2014. jún. 10. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!