Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha hosszútávú...

Mit tegyek ha hosszútávú székrekedésem van?

Figyelt kérdés
Már 2-3 hónapja nagyon nehezen tudok nagy WC-zni... Nem tudom mitől lehet de nagyon örülnék ha megtudnám.. Köszi előre is a válaszokat:)

2014. jún. 12. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Reggelire zabkása!!!!

Tejben megfőzöd(esetleg vízben)én meg szoktam darálni kicsit,pont olyan,mint a tejbegríz,ízesíted,ahogy szereted.

Ez mindenkinek bejött eddig:)

Pár napig ezt reggelizd,aztán ha unod eheted ritkábban is.

2014. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sok rost, sok folyadék. De nem árt kivizsgáltatni ha nem javul a helyzet.
2014. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem étkezel megfelelően, nem iszol kellő folyadékot és mozgásszegény életmódot élsz, vagy van valamilyen egészségügyi problémád, ami ezt kiváltja.

Sok rosttartalmú ételt kell fogyasztani, rosttartalmú gyümölcsöket, sok folyadékot kell inni és ha mozgásszegény az életmódod, akkor többet kell mozognod, biciklizni, sétálni.

Ha netán ezek sem segítenének, akkor pedig orvoshoz kell menni, mert lehet valami más gond a háttérben.

2014. jún. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
1 kanál ricinus olajat nyelj le, attól majd lesz eredmény.
2014. jún. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

napi 2-3 liter folyadék(víz és nem cola), rostdús és lédús zöldségek és gyümölcsök, keményítőben szegények legyenek, mert az szintén okozhat székrekedést.

rendszeres sport, heti 3 alkalom, ami az egész testet megdolgoztatja, ugyanis a belek is izmok, meg a gyomor is, ami a hasi izmok ingerlésével fokozott működlésre is bírható.

és fogyassz sok főzött ételt, ne száraz kajákat.

paradicsom, káposzta , fokhagyma, ezek a legjobbak az egészséges bélműködés helyreállításához, gyümölcsök közül, a barack félék, körte, szilva.

van egy tuti receptem, aki ezt kipróbálta, annak elmúlt minden baja, és nem kell hashajtó csepp sem.

bár előtte egy kevés hashajtóval érdemes kipucolni a beleket, főleg ha ez neked több hónapja is fenn áll, mert száradt bélsár maradék az lehet a belekben ami gyulladást, később rákot is okozhat.

nem muszáj hashajtó csepp, vannak jófajta hashajtó teák(naturland, herbária), ezek a legjobbak.

de az első hatalmas adag kiszenvedéséhez hashajtót vennék, utána mehetne a hashajtó tea, amíg az összes filter el nem fogy, rajta a dobozon, hogy kell fogyasztani, és közben azokat enném amiket írtam neked.

és csinálnám is a sportot.

majd ha elfogyott a tea is.

akkor egy pár napos étrend ami végleg megadja a kegyelemdöfést az elrenyhüklt beleknek.

forró fehérbableves, nagyon erős paprikával, vagy chilivel, olyan erős legyen hogy izzadj tőle, utána savanyú káposzta fogyasztása , ha szereted idd meg a levét is, ez legyen az ebéd, estére, meg forró kakaó legalább fél liter, és vajas, szilvalekváros kenyér(teljes kiőrlésű a leggazdagabb rostban).

reggelre pont jön az eredmény.

ezt is csinálhatod 3-4 napig míg az utolsó bélsár maradék is kijön belőled, és utána olyan leszel, mintha kicseréltek volna.

tartsd be amiket írtam, és új ember elszel.

amit feljebb írtam bableves meg a többi, ne csináld sokáig, mert a bélrendszer hozzászokik, sok olyan anyag van ezekben a növényekben, ami bélgáz és béltermék eltávolító hatással bír.

és a végére.

a legtöbb embernek azért van székrekedése, mert az étrend a rossz.

a kenyérrel van a probléma, vagy teljes kiőrlésűt kell venni ami nagyon drága, vagy örökre el kell felejteni a kenyeret, és riszt enni, az az egyik legtermészetesebb étel, és rostban nagyon gazdag, a belekben még jobban megduzzad mint mikor megfőzöd, és könnyít a székelésnél is.

a glutén ált a baj a kenyérgabonáknál, sok embernek erre érzékeny a bele, és az emésztőszervrendszere.

2014. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek! Megpróbálom és remélem segíteni fog mert igazából 13 éves vagyok és a szüleim nem tudják csak a nővérem és ő nem tud mit csinálni sajnos...Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. jún. 12. 11:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a probléma? Ritkán érzed az ingert? Kemény a székleted? Fájdalmas? Stb.
2014. jún. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Fájdalmas...
2014. jún. 15. 16:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben mindenképp kipróbálnék egy síkosítót. De könnyen lehet, hogy aranyered és/vagy fisszúrád van, amire nagyon jó a megfelelő kenőcs (nem mindegy, hogy melyik!), ha az orvossal feliratod.
2014. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Próbáld ki hogy eszel 4-5 szem aszalt szilvát és iszol rá vizet, ez a legtermészetesebb hashajtó és ráadásul egészséges is. Egyébként ha joghurtba búzakorpát keversz vagy lenmagot az is jó hatással lehet a belekre. A szüleiddel egyébként miért nem beszélsz erről? Muszáj kezelni ezt a dolgot, hogy később ne legyen ebből nagyobb gondod. Szóval a lényeg, hogy egyél rostos ételeket és igyál hozzá sokat, de ne cukros dolgokat, hanem vizet, 100 %-os gyümölcslevet vagy teát.
2014. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!