Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet? IR, cukorbetegség,...

Mi lehet? IR, cukorbetegség, vagy más? Nyugtalanít a dolog. Eléggé lefogytam, a cukrom jó, a hosszútávú is, viszont a vizeletben nyomokban találtak cukrot+baktériumot.

Figyelt kérdés
Mostanában ha éhes vagyok rohamszerűen, akkor az édesség segít, de nehezen tűröm, fáradt vagyok, gyenge, egyébként 1,5 éve szültem. Terhesség alatt a terheléses vizsgálat jó volt, de meglepődve hallottam, amikor a védőnő mondta, hogy jók a leletek, de van olyan kórház, ahol már nem fogadták volna el, én most ebből arra következtetek, hogy akkor elkezdődhetett valami..

2014. máj. 5. 00:31
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Terhelésest most nem nézettem. Van olyan, amikor jó a cukor a sima nagy labornál, de a terhelésesnél derül ki, hogy valaki IR-es, cukorbeteg?
2014. máj. 5. 00:32
 2/22 A kérdező kommentje:
Néha elég szomjas vagyok, és volt olyan hogy guggoltam, de ha felálltam, megszédültem, ill. néha homályos látás.
2014. máj. 5. 00:36
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem cukor, viszont valami biztos van, vizsgáltasd ki magad.
2014. máj. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A IR csak terheléses teszten derül ki, mert amíg még nem túl súlyos a helyzet, addig az éhgyomri vércukorszint még tökéletes lesz és csak evés után ugrik túl magasra. Ha nem fedezik fel időben, akkor viszont egy idő után már a reggeli értékek sem lesznek jók.


A terhesség alatti terheléses vizsgálatodnak konkrétan mi volt az eredménye, mennyire volt magas a vércukor terhelés után?

2014. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

nálam is előfordul a homályos látás, illetve guggolásból felállásnál szédülés...


ha rohamszerűen éhesvagyok, akkor sem eszem édességet, inkább virslit, vagy sült fehérhúst..

ne fogyassz cukros italokat, ne egyél zsíros húst, és ha kibírod, ne egyél lisztes dolgokat..


javaslom egy otthoni vércukormérő beszerzését..és vérnyomásmérőt is..

persze nem gagyit.

2014. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

ez jó kérdés, köszönöm!

megpróbálom megkeresni a leletet, nem lesz könnyű, de teszek egy próbát.

2014. máj. 5. 22:48
 7/22 A kérdező kommentje:

most azt hallottam, hogy az IR kötődik más betegséghez, önállóan nem fordul elő..


mindenki azt mondja, hogy a stressz, az anyaság..

2014. máj. 5. 22:52
 8/22 A kérdező kommentje:

Megtaláltam!

glukóz 1 éhgyomri

glukóz 1 4,7 mmol

glukóz index 3 60 perc

glukóz 3 8,6 mmol

glu. index 5 120 perc

glukóz 5 7,0 mmol

2014. máj. 6. 13:22
 9/22 anonim ***** válasza:
Hát ez egyértelműen IR pedig. Az éhgyomri cukrod még jó volt, de a többi nem. Egy egészséges embernek nem megy fel a cukra még 7-ig sem a legmagasabb ponton, még ilyen sok cukor elfogyasztása után sem. A második órában pedig nekik már visszaesik a kiindulási szint körüli értékre, tehát valahova 4 és 5 közé. Neked az egyórás értéked is magas és két óra múlva sem csökkent le eléggé.
2014. máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A tüneteid amúgy tényleg cukorbetegségre utalnak. Velem is ez volt: váratlanul lefogytam 10 kilót néhány hónap alatt (55 kilóról lettem 45 kilós csontvázzá látszólag ok nélkül), és folytonosan fáradt meg éhes voltam. Csak enni meg aludni akartam egész nap, ásítoztam mindig, semmihez nem volt erőm. Most már tudom, hogy a fáradtságot az evések utáni magas vércukorszint okozta (ez lehet az egyik tünete, a homályos látáson és sok egyéb máson kívül). Az éhség pedig az inzulinrezisztencia miatt volt. Mivel ha megettem valamit, felment magasra a cukrom és a testem elkezdett inzulint termelni, mint minden normális embernek, de mivel az én sejtjeim nem reagáltak az inzulinra, kb. 2 órán át mindig túl magasan maradt a cukrom, amire bepánikolt a szervezetem és elkezdett még több inzulint termelni. A hirtelen sok inzulintól viszont a 3-4. órában evés után zuhanásszerűen leesett a vércukrom, nemhogy a normális tartományba, de sokszor az alá. Az alacsony vércukor meg ugyanúgy nem jó az embernek, mint a magas. Ilyenkor jelez az agyad, hogy nincs elég cukor (ami az agynak olyan, mint autónak a benzin) és hirtelen rád jön az az érzés, hogy valami édeset kell enned, de azonnal. Ha eszel valami édeset, utána pár percen belül jobban leszel, mert az megdobja megint a cukrod, igen gyorsan és igen magasra. De aztán a hirtelen növekedésből megint hirtelen esés lesz, hogyha utána 1-2 óráig semmit nem eszel, és akkor megint rádtör az éhség... Ördögi kör. :(
2014. máj. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!