Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom abból, ha...

Lehet valami bajom abból, ha egy receptet többször váltok ki?

Figyelt kérdés
Azt mondta a patikus, hogy visszaadja a receptet, és szükségem lesz még a gyógyszerre, akkor nem kell elmenni orvoshoz receptért, hanem ezzel a recepttel vehetek még. Csodálkozva néztem, és megkérdeztem, hogy ezt hogy érti. Mondta, hogy ez a gyógyszer teljes árú, azaz semmilyen támogatás nincs rajta. Ez lehetséges? Nem lesz semmi bajom, ha ezt megcsinálom?

2014. jún. 15. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Ha a gyógyszer teljes árát fizetted, a patikusnak nincs szüksége a receptre, az ugyanis azért kell, mert erre fizeti ki a TB a támogatást, már amelyik gyógyszert támogatják. A tiédet nem, ez esetben a recept csak arra van, hogy pontosan tudja a gyógyszerész, mit adjon ki. Egy darab papír is megtette volna, de gondolom egyszerűbb volt az orvosodnak receptet nyomtatni.
2014. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem válthatsz ki egy receptet többször.

Amikor kiváltod, elveszik.

Ha nem vették el, akkor nem "kiváltottad a receptet", hanem vásároltál egy nem vényköteles gyógyszert.

2014. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1: köszönöm, így tűnik logikusnak.


2: vényköteles gyógyszert vásároltam.

2014. jún. 15. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!