Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tudnátok ajánlani egy jó kis...

Tudnátok ajánlani egy jó kis paleo kenyér receptet, amit már többször megsütöttetek és bevált?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 21:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%
A paleo diéta az tudtom szerint a paleolit kor étke. Vagy nem? Akkor meg nem is volt kenyér.
2013. jún. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Előző: akkori természetes összetevőkből összeállított kenyér.


Kérdező: A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, én nem fogyasztok semmilyen "kenyérpótló" ételt a paleolitban.

2013. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Akkor még nem voltak természetes összetevők a kenyérhez.
2013. jún. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Google -> "tökéletes paleo buci"

betuleves.wordpress blog az 1. találat ha minden igaz.

2013. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat!
2013. jún. 29. 07:02
 6/23 A kérdező kommentje:
Havi max. 2 alkalommal sütnék kenyeret, amikor májkrémet csinálok. Nem tudom elképzelni a májkrémet zöldséggel.
2013. jún. 29. 07:03
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Házi májkrém? Tök szuppe' ! :)
2013. jún. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Mi az a paleo diéta? Sokat hallottam róla, de nem tudom pontosan.
2013. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Előző kérdező: keress rá a net-en, kismillió anyagot találsz arra, hogy mi a paleo.


Kedves Kérdező!

Egy hét óta igyekszem a paleo szerint étkezni, én is keresem a kenyér-pótlót. Sütőm nincs, ezért hiába is vannak fent kismillió-féle receptek a legjobb paleos kenyerekre, egyelőre nálam szóba sem jöhet.


Eszembe jutott, hogy az ősi hinduk (és a mai egyszerű emberek is ott) egy különleges lepényt esznek kenyér gyanánt, rákerestem:

18 dg. (bio-liszt) nekem lenmaglisztem, ill. rizslisztem van itthon

1 dl kézmeleg víz

1 mokkás kanálnyi só.

Összegyúrja, először kis gombócokat, majd azokból lepényt formál, és zsiradék nélkül süti ki serpenyőben (az ősi hinduk a felmelegített köveken, vagy parázson sütötték)


Másik fajta, szintén hindu:

1 kg liszthez 1 doboz joghurt (?), langyos víz + 2 mokkás kanál só. Ebből 40 db. (!) gombóc = lepény lesz.

Sütés előtt álljon egy órát, szintén forró serpenyőt ír, zsiradék nélkül.


Sülés közben ezek állítólag felhólyagosodnak, és további hólyagocskák lesznek benne, ha rögtön, ahogy megsült, valami fém fogóval a mellette levő gázláng fölött tartva még egy pillanatra a lánggal megcsapatod.

Keress rá a net-en, én is onnét szedtem ezeket, de ha nem ma, akkor holnap valamelyiket megpróbálom!

2013. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%

Házi májkrémet én is csináltam, csak (hülye fejjel!) nem daráltam le a májat, csak apró pici kis kockákra daraboltam.

Szóval le kell darálni!!!!

2013. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!