Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bevehetek egy szem nyugtatót?

Bevehetek egy szem nyugtatót?

Figyelt kérdés

Már reggeltől nagyon rosszul érzem magam, nem tudom az okát sem hogy miért, nem történt velem az elmúlt időszakban semmi. Úgy keltem fel, hogy a mellkasomban valami nagyon szorító érzés van, a szivem is nagyon erősen dobog, remeg a kezem is, meg könnyezek nagyon, mintha sírnék, de nem sírok mégse, csak folyik a könnyem, meg olyan nehezen veszem a levegőt is, és a bal és jobb kezem is zsibbad picit, de csak a kézfejem meg a csuklóm környékén. Nem tudom mihez hasonlítani az érzést, talán mintha szoronganék de nem tudom miért, tényleg próbálom magam nyugtatni, sikertelenül. Találtam itthon Sertralin Sandoz nevű gyógyszert, aminek a tájékoztatóján az áll hogy szorongásos betegeknek javasolt, szerintetek vehetnék be belőle egyet? A szüleim már nincsenek itthon, dolgoznak és nem érem el őket telefonon, azért kérdezem itt.

Előre is köszönöm a segítséget

19L



2014. jún. 18. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
A Sertalin nem nyugtató, hanem szelektív szerotonin újrafelvétel gátló (SSRI). Az ilyen gyógyszereket folyamatosan kell szedni, hetekre van szükség ahhoz, hogy hassanak. Azon kívül az ilyen gyógyszerek hatásossága vitatott, gyakran épp az ellenkező hatást éri el. Szóval szerintem ne vegyél be belőle.
2014. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem vettem be végül a gyógyszerből, és már el is múlt ez az érzés :) Remélem többet nem jön elő. Felpontoztalak!
2014. jún. 18. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Rosszul aludhattál, előfordul az ilyen! Örülök hogy nem vetted be a tabit, ha amúgy boldog vagy, minek nyugtatót bevenni?
2014. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!