Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek volt már ilyen érzése?

Levani kérdése:

Kinek volt már ilyen érzése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már régen kezdődött nálam ez

a pánikolás. 23 éves vagyok. Nagyon

nehéz, úgy kelni, hogy túléljem a napot és

úgy feküdni, hogy túl éljem az estét! Azért

is kerestem ilyen oldalt, ahol olyan

emberekkel tudok beszélni akik átélik amit

én is. Nehéz légzés, remegés,

zsibbadás..stb. Mostanában az “új” dolog,

hogy úgy érzem, mintha szorítanák a

nyakam, ettől bepánikolok és kezdődik a

roham. Reggel Frontin, este Frontin…

0,25mg. Szeretném elhagyni a gyógyszert.

Voltam pszichiáternél, addig jutottunk,

hogy vizsgálják a pajzsmirigyem. Két hét

múlva lesz meg az eredmény. Addig van a

várakozás. Holnap felhívok egy

természetgyógyászt, egyik ismerősömnek

segített. Ő már ott tartott, hogy nem mert

kimenni az utcára..lassan már én is ott

járok, hogy dolgozni nem tudok

elmenni.Van egy csodálatos párom, akit

mindennél jobban szeretek, és tudom, hogy

nem tesz jót a kapcsolatunknak, állandóan

azt látja, hogy sírok, merengek, és

gyógyszert “eszem”. Nagyon szeretnék

meggyógyulni, mint mindenki. Szívesen

meghallgatok bárkit, hogy segíthessek, és

hogy nekem segíthessenek!



2014. jún. 22. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Mintha csak magamat olvasnám :D 22 éves vagyok, 5-6 éve kezdődött, és ha rámjön egy pánikroham akkor nekem is ilyen szokott lenni (légszomj, remegés, félelem, hányinger stb.), de én soha nem szedtem rá gyógyszert, mert félek a gyógyszerektől... Magadat kell megtanulni megnyugtatni, különben életed végéig tömheted magadba a bogyókat, amik csak elfedik a tüneteket de nem gyógyulsz meg. Nekem is volt olyan több hónapig hogy szinte alig mertem kimenni az utcára, kocsiba ülni, bevásárlóközpontba menni mert rögtön jött a pánik. Rengetegszer meg kellett állni kocsival vagy ki kellett jönnöm vásárlás közbe a friss levegőre hogy megnyugodjak, de ez elmúlt, jó néha még előjön de akkor lenyugtatom magam és kész, vagy másra koncentrálok és nem figyelek oda a pánikra. Azt kell észbe tartani hogy : még soha senki nem halt bele egy pánikrohamba!! Akármennyire is érzed hogy szorít a torkod nem kapsz levegőt stb, akkor se fogsz megfulladni! Igyál pár korty vizet, vegyél lassan mély levegőt, és ha ezután se jó akkor menny ki a friss levegőre, ez segít! Le kell győzni a félelmeket, nem számít hogy sokszor elbuksz, de egy idő után sikerülni fog, csak légy türelmes! Nem kell ide pszichiáter, max pszichológus, Ő tud segíteni abban hogy megtanuld kordában tartani a rohamokat, legyőzni, és végleg leküzdeni azzal hogy kiderül hogy mi idézi is elő igazából, mi az a belső feszültség/félelem/trauma ami előidézte az egész pánikbetegséget.

Ajánlok neked egy könyvet is, amivel nagyon sokat segíthetsz magadon: Reneau Z. Peurifoy: szorongás, pánik, fóbiák Hogyan legyünk úrrá félelmünkön? Életkontroll program lépésről lépésre.

Remélem tudtam segíteni (bocsi a sok szövegelésért). Kitartást, nem vagy egyedül!

22/L

2014. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam a könyv címét. Helyesen: Szorongás, fóbiák, pánik.
2014. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, segítettél sokat :)
2014. jún. 24. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!