Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a családban 2 "gyűjtögető"...

Ha a családban 2 "gyűjtögető" is van, akkor mennyi az esély, hogy én is az leszek?

Figyelt kérdés
Keresztanyám az, ő most 59 éves, már 18 éves korától az. A házába csak úgy lehet bemenni, hogy konkrétan utat törünk magamnak. 2 kutyája van és a házában bűz van. A nővérem is az, ő most 31, ő panelban él, ő nem annyira súlyos, mint keresztanyám. És most én is észrevettem magamon (én 28 vagyok), hogy egyre több üres dobozt rakok el, illetve csokipapírokat meg hasonlókat, meg wc-papír gurigát se dobom ki (én is panelban élek). A kérdésem az lenne, hogy genetikailag hogy van, tehát, ha már 2-en vannak "gyűjtögetők" a családban, akkor én is az lehetek? Kicsit meg vagyok ijedve! Valami tanács?

2014. jún. 23. 20:38
 1/10 anonim válasza:
46%
Nem hiszem, hogy ez öröklődő valami. Az ember vagy így születik, vagy nem. A kérdés az, hogy akarsz-e rajta változtatni.
2014. jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sztem ez nem genetika sztem.Volt a tv-ben is egy ilyen sorozat hat nem semmi hogy mik vannak nemelyik helyen.Akik ebbe nonek fel azok viszik tovnik tovabb mert ezt latjak otthon es sokszor fel sem tunik nekik hogy kosz van meg kupi mert ez teljesen termeszetes nekik.Te miert kezdte el gyujtogetni amugy?? Volt egy ismerosom egyszer meghivott hazibuliba es mikor ajtot nyitott hat kesz voltam mert tenyleg egy kis csapas volt csak a lakasba egig ertek a cuccok de szo szerint.En meg megkerdeztem h most kolzol mert volt ami dobozba volt.Erre mondja h aa nem...:)
2014. jún. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Annyi ilyen, hasonló kótyagra van orvosi magyarázat, hogy miért ne lehetne akár örökletes? A szenvedélybetegségre való hajlam is örökletes. De nem beszélem beléd. Győzd le a gyüjtögetési vágyadat, nincs neked szükséged ilyenekre...
2014. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez pszichológiai tünet, semmiféle fizikai elváltozással nem jár, ez azt jelenti, hogy fejben kell helyrerakni a dolgot. Ez jelent megoldást a problémára.


Tökéletes megoldás lehet pl önszuggesztió, vagy agykontroll.


Eleve már ez egy mérhetetlenül kártékony gondolkodás, gondolatok, amik ezzel kapcsolatban a fejedben vannak!!!


Ami gondolatban megszületik, annak tett lesz a következménye, és szükség szerűen be is következik!

Ha ilyeneken gondolkozol, áradásul negatív energiákat árasztasz, elkerülhetetlenül erre az útra fogsz térni!


Tudatosan űzd ki a gondolataidból ennek a lehetőségét, ne agyalj ezen!

Amikor gondolatban ezzel foglalkozol, akkor a legtermészetesebbnek vedd, hogy veled ez soha nem történhet meg!

Tudatosan dobj ki minden szemetet.

Ha tudatában vagy annak, hogy nem dobod ki a csokipapírt, akkor pofon egyszerűen, csak dobd ki!

Azt fogadd el természetesnek!

Ha nem dobod ki, azzal gyakorlatilag már el is ismerte a tudatalattid, hogy máris gyűjtögető vagy.


Viszont ha letisztázod magadban, hogy teljesen egészséges vagy, és normális életet élsz, akkor azt idézed elő.

A nézőpontodat, a világlátásodat, a gondolataidat kell gyökeresen megváltoztatni!

2014. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy furcsának fog hangzani a válaszom, de ezt a példát láttam, mert nagyon sok időt töltöttem keresztanyámnál kiskoromban, illetve a nővéremnél is ezt látom, amikor oda megyek. Nemrég jöttem el otthonról, otthon nem voltam ilyen, de amióta elköltöztem, azóta kezdtem el gyűjtögetni. Valószínű az is belejátszik, hogy itt nem tud senki beleszólni, hogy dobd ki, és hasonlók. Akkor mit gondoltok, én nem fogom úgy "végezni", mint keresztanyám?
2014. jún. 23. 20:50
 6/10 A kérdező kommentje:
3-as, és 4-es válaszoló: köszönöm a kommenteket!
2014. jún. 23. 20:51
 7/10 A kérdező kommentje:
4-esnek még annyi, hogy pont ma csináltam azt, hogy mikor megettem akkor gondolkoztam, hogy kidobjam-e a papírt, de sajnos a fiókban landolt, illetve az üres Nescafé-s zacskó is. A wc-ben pedig legalább 5 guriga van a kagyló mellett. Ha nem elég az agykontroll, akkor mi a teendő? Én gyógyszer-ellenes vagyok, remélem nem kell majd gyógyszert szednem rá. Bár a keresztanyám és a nővérem sem szednek semmit és ők így boldogok.
2014. jún. 23. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Viselkedésnek, attitüdnek, fantáziának (fantáziálgatásnak) is vannak örökletes elemei. Ha ezek adott egyénben egymással kombinálva jelentkeznek, akkor társulva esetleges élethelyzetekben sikeresnek bizonyult tapasztalatokkal, valóban elvezethet a "gyűjtögetéshez". Felerősödhet ez a hajlam, ha lelkileg, érzelmileg kielégületlen az ember és amit nem kap vagy nem kapott meg a közelebbi vagy távolabbi környezetétől, azt a gyűjtögetésben éli ki. A probléma inkább az, ha az ember nem tudja hasznosítani az összegyüjtött holmit, ami aztán szinte a szó soros értelmében eltemeti. A WC papír guriga tényléegesen kiválóan hasznosítható különböző célokra és a csokipapír is olyan szép kivitelű, hogy sajnálja az ember kidobni, szinte pazarlásnak gondolja. Tanács csak annyi, hogy nagy önfegyelemmel szelektálni kell a valóban hasznosítható holmikat és az eldobandókat. Azért úgy vélem, hogy ebben az "eldobható" korban sok értelmes emberben felmerül az ésszerűtlen állandó pazarlás megszüntetésére irányuló kényszer, ami az elvben hasznosítható holmik megtartásában, gyűjtésében nyilvánul meg.
2014. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha nem elég az agykontroll..."



Ha elég türelmes vagy jól elsajátítani, akkor nincs olyan, hogy az nem elég!!! Ez 100%!

2014. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sztem meg a legegyszerűbb, ha elmész egy pszichológushoz. Nem kell ezt túlcifrázni.
2014. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!