Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Peritoneális dialízis lényege?

Peritoneális dialízis lényege?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy mára elavultnak mondható vesepótló kezelés. Persze nem azért elavult, mert hatástalan, vagy rossz, hanem mert a hemodialízis (a privatizációja miatt) ma már tkp. mindenki számára elérhető.

A lényege az, hogy a hasüregbe rendszeresen egy speciális beépített katéteren keresztül erre a célra kifejlesztett dializáló oldatot juttatnak nagy mennyiségben, egy darabig bent tartják, majd leengedik . Mivel a hasüreget beborító hashártya (peritoneum) nagyon nagy felületű lehetőség van arra, hogy rajta keresztül nagy mennyiségű olyan anyag jusson be a dializáló folyadékba, amitől normál esetben a veseműködés során szabadulnánk meg.

2014. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Panda001 válasza:
Peritoneális dialízis (CAPD)NEM elavult! Sajnos én is azt (is) alkalmazom, 4! éve. A lényege, hogy sokkal- sokkal kíméletesebb módja a dialízisnek, mint a Hoemo Dialízis (HD), ahol egy ér csatlakozáson kivezetik a páciens vérét, és órákon keresztül keringetik egy szűrő berendezésen aztán küldik vissza testbe. Ez iszonyatosan megviseli az embert, és a szívet. Amíg a hasi dialízis nem! Az igaz, hogy a hatékonysága nem olyan mint a gépi kezelésnek. Én 4 éve csinálom a PD kezelést saját magamon, nem kell bejárnom a dialízis központba, csupán havi kontrollra. Nem vagyok máshoz kötve, én osztom be az időmet. Az igaz, hogy napi 4 alkalommal kezelem magamat így, ahogy írtátok is egy hasi katéteren keresztül. De van már sajnos "fisztulám" is, ez az a bizonyos ér csatlakozás, amin keresztül a HD kezelést végzik. Hogy miért van? Mert rosszabbodott az állapotom. Vagyis a folyadék háztartásomat tökéleten kordában tudom tartani a PD-vel, de sajnos a méreg anyag szintem az elszökött (kreatin szint). Normál egészséges embernek ez a szint 100 egység. Vesebetegeknél már 1.000 egység környéke, nekem meg sajnos 1700 egység a kreatin szintem. Szóval muszáj volt a fisztula, és már 2 alkalommal voltam HD kezelésen is. Hát mit ne mondjak meg visel, és iszonyatosan fáj is a szúrások helye. Na, de, hogy mi a lényege a PD-nek? Az, hogy ha már vesebeteg vagy, akkor kíméletesebb a PD a HD-nél, és ha betartod az előírt szabályokat (folyadék bevitel, és kajálási előírások) akkor ugyan úgy élhetsz mint eddig, persze a kezeléseket leszámítva. Ja, és ha akarod akkor 80%-ra le is százalékolnak ezzel a betegséggel. Röviden ennyi. Ha kérdésed van írj!
2014. jún. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!