Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez normális? Mitől lehet?

Ez normális? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Egy napja megcsipett valami legalább 6 darab a lábamon ugyanennyi a kezemen stb., most a csípés körül a bőröm kék zöld lila szín kombinációja. Szerintetek mitől szineződött el a bőröm?

2014. jún. 24. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon kevés.

Lehet kullancs csípés is, szúnyog csípés is, de sok más is. Az mindenképp látható, ha jól olvasom, hogy valamilyen (bakteriális) fertőzést bekaptál.

Orvos!

2014. jún. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1# Kullancs biztos nem lehet. Volt már benned kullancs életedben?

Kérdező, szerintem érzékeny lehet a bőröd, az elszíneződés pedig olyan lehet, mint amikor beütöd magad és utána bekékül. Tartsd tisztán, ha javul, nincs gond, ha nem javul vagy romlik, akkor orvos.

2014. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2# Miért ne lehetne kullancs csípés? Azt kérdezed, volt-e bennem valaha is kullancs. Már a kérdés is jó, mert ezek alapján azt gondolom, te úgy tudod, a kullancs a bőrben marad. Nos, nem!

A kullancs csípést, vérszívást követően a jólakott kullancs elhagyja áldozatát. A kullancs csípés helyén egy apró seb maradhat vissza, ami akár teljesen tünetmentes is maradhat. A kullancs csípés helyén esetleg viszketés és/vagy enyhe bőrgyulladás léphet fel.

2014. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem kullancs volt bennem az tuti, viszont a bőröm még mindig zöldes a csípések körül, olyan tényleg, mintha beütöttem volna. Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2014. jún. 30. 10:34
 5/7 anonim ***** válasza:
1/3# Azért nem lehet kullancscsípés, mert a kérdés úgy szólt, hogy egy napja a kérdező kezén és lábán 6+ darab csípésnyom van. Ez 6+ darab kullancsot jelentene, amelyek a kérdező kezén/lábán több mint 24 óráig észrevétlenek maradnának? Ugye, hogy nem? Eszemben sincsen azt gondolni, hogy a kullancs a bőrben marad, viszont jól tudom, hogy a kullancs miután befúrja magát, még minimum órákig (nimfák, hímek), de sokkal inkább napokig (felnőtt nőstények) táplálkozik. Gondolod, a kérdező ne vett volna észre ennyi kullancsból legalább egyet?
2014. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A napokban bejött hozzám egy beteg, hogy megcsípte valami a kezét. Az érzetet, tüneteket kb. 5 percig részletezte, ezalatt figyelmesen hallgattam és néztem a kezét - sehol nem láttam semmit. Miután befejezte, megmutatta a hónalját. Gondolod, a panasznál a "kezem" nekünk mindig kezet jelent?
2014. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem gondolom (bár nekem például azt jelenti), de azt viszont igen, hogy ennyi "kullancsból" legalább egyet észrevett volna ennyi idő alatt. ;)
2014. júl. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!