Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Májfunkció vizsgálat mit...

Májfunkció vizsgálat mit mutat ki teljesen? (a többi lent! ) nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Az igazat írom le lehet gáz, de ez van .. na az a lényeg hogy szüleim el akarnak vinni májfunkció vizsgálatra mert rossz fát tettem a tűzre.. utóbbi pár hónapban bulizgattam és persze az piával is jár de nekem arról a szüleim nem tudnak és nem is szeretném hogy tudjanak róla ÉS A KÉRDÉS AZ hogy ez a vizsgálat ki mutatja e az alkoholt? vagy bármit ? vagy mit, hogyan roncsolt ? jó lehet hülyén hangzik sosem voltam ilyen vizsgálaton ..a válaszokat köszönöm előre is!

2014. jún. 25. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt mutatja ki, hogy a májad rendesen működik-e, vagy nem, mert például károsodott.
2014. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de ugye azt nem mutatja ki hogy mitől károsult?
2014. jún. 25. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok mindentől nem károsodhatott. Méreghez manapság nemigen jutsz hozzá, marad a pia. Azt viszont kötve hiszem, hogy kimutatja, ha csak pár hónapnyi piálásról van szó.

(Igaz, némelyik "gyógyszer" is károsítja a májat, de azokat csak úgy írják fel, ha rendszeresen nézik a májfunkciót is.)

2014. jún. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem iszol rendszeresen nagy mennyiségű alkoholt, akkor nem fogja kimutatni. Rendszeres alkoholfogyasztásnál a gammaGT emelkedik meg a májfunkciós értékek közül, akkor a doki rákérdezhet, hogy fogyasztasz-e alkoholt, de mivel nem csak az alkohol emeli meg a szintjét így nem, nem lehet a májfunkciós vizsgálatból megállapítani, hogy mitől van az eltérés.
2014. jún. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!