Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomással lehet...

Alacsony vérnyomással lehet szívrohama valakinek?

Figyelt kérdés
alacsony a vérnyomásom de az utobbi időben nagyon szúr a jobb oldalon a mellkasom és fájnak a kezeim...eléggé aggaszt a háziorvosom azt mondja (vizsgálás nélkül) hogy menjek haza nincs semmi bajom...de szerintem nem normális az hogy 20 évesen szúr a szívem..esetleg valami tanács?

2014. jún. 25. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szív nem szúr. Nekem ezt mondta az orvosom. Hogy a kezeid miért fájnak azt nem tudom.
2014. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor ugy fogalmazom hogy fáj...nem olyan kibírhatatlanul de elég kellemetlen
2014. jún. 25. 22:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Drága kérdező, a szíved a bal oldalon van.

Amúgy lehet szívroham alacsony vérnyomás mellett is, de neked nem az van. Ez gerinc eredetű probléma lesz.

2014. jún. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
bocsi balt akartam írni :) mára pl nem fáj de eddig is így volt elmúlt egy két napra és újra előjött...az időváltozásra is gondoltam...
2014. jún. 26. 15:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Az időváltozás miatt se szúr a szív. Ez csak mozgásszervi eredetű lehet. Létezik mellhártyagyulladás meg szívburokgyulladás meg trombózis, ami miatt akár érezhetnél ilyeneket, de egyik se olyan, hogy szépen elmúlik aztán megint előjön. Ezek mind súlyos betegségek. Szívrohamod meg aztán pláne nincsen.
2014. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
meg azok légzéskor fájnának jobban de nekem állandóan fáj pár napig..utána néztem...szívrohamom 20 évesen nehezen lehetne ezt is tudom
2014. jún. 26. 15:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Szívroham (infarktus) alacsony vérnyomás esetén sem kizárt, ugyanis nem ezen múlik. Infarktus akkor alakul ki, ha a szívizom vérellátásában zavar keletkezik (pl egy vérrög, vagy érszűkület miatt a szívizom nem kap elegendő vért és elhal) Ez -többek közt- elég nagy mellkasi fájdalommal jár. Azonban, ha neked infarktusod lenne, nem beszélgetnénk ilyen nyugodtan itt. Ugyanis ha szívroham esetén egy órán belül nem kapsz megfelelő ellátást, a túlélési esélyek rohamosan romlanak. Tehát nyugodj meg, biztos, hogy nincs szívrohamod. Azonban, ha aggaszt a szíved állapota és nem hiszel a háziorvosodnak, kérj beutalót kardiológiai kivizsgálásra. Néznek egy EKG-t és egy szív ultrahangot.
2014. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
kértem már kivizsgálásra de nem adott...rám nézett és azt mondta menjek haza szóval ugy gondolom hogy most is ez történne...de az nap este amikor szúrt akkor vettem be hova tablettát (nyugtató altató hatású készítmény) és bekentem lóbalzsammal a mellkasom és elmúlt azóta csak néha néha szúr de nem egész nap.
2014. jún. 27. 17:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha te kivizsgálásra kérsz beutalót, az orvosnak kötelessége adni. Azonban megnyugtatlak: ha Hova tablettától és lóbalzsamtól enyhült, akkor az nemhogy nem szívroham, de még csak nem is szervi eredetű fájdalom. És nem győzöm hangsúlyozni: egy szívroham bekövetkeztétől számított egy órád van szakember kezébe kerülni élve. A kérdésed jó pár napos. Már ez a tény is kizárja a szívroham lehetőségét.
2014. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Változtass az életeden, hogy az állandóan nyomasztó problémád megoldódjon vagy elkerüld. A probléma akkor is nyomaszt, ha azt hiszed, hogy nem.
2014. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!