Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Deréktól lefelé béna ember...

Deréktól lefelé béna ember ápolásával kapcsolatban tudnátok nekem tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Nem mozognak a lábai és nem sok esélye van arra,hogy feláll :( Pénzünk nincsen sajnos arra,hogy ápolót fogadjunk és ő mutassa meg nekem mit hogy kell/kellene.

Ezért szeretném felvenni a kapcsolatot olyanokkal, akiknek a párjuk,családtagjuk hasonló helyzetben van és szívesen megosztaná velem a tapasztalatait.

Hogy szokták meg a kerekesszéket/lelkileg fel tudták e dolgozni, ami velük történt/hogy tudnék neki segíteni?

Nagyon magába fordult,van,hogy sír is,mikor azt hiszi nem látom.

Emellett ápolással kapcsolatos kérdéseim is lennének. A fürdés nagyon nehezen megy sajnos, illetve vizelet/széklet ürítést nem érzi,pelenkázni kell.Ez rettenetesen megviseli lelkileg :( Tud valaki valamilyen más módszert?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



#lebénul;bénulás;ápolás;kerekesszék;tolószék
2014. jún. 30. 19:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Tanácsot csak úgy tudok neked adni ,hogy leírok pár dolgot.

Nekem édesapám bénult le teljesen úgy ,hogy csak a fejét tudta megmozdítani. Borzalmas volt ,de már tud mozogni . Áttud ülni a tolókocsiba kapaszkodva ,de még állni 2 percet tud ,menni nem tudom mikor fog. Magát nem tudja ellátni . Ezt azért írtam le ,hogy tud ,hogy mindig van remény. Nagyon sok gyógytorna és törődés kell.

Gyógytornát fel lehet íratni és kijönnek házhoz. Szociális gondozót is lehet kérni azt a háziorvos intézi ,de mi nem kértük . Aki segít mosdatni .

Én is nagyon sok mindent tanultam meg ,pelenkázástól iszonyodtam de egy idő után már természetesnek vettem fel.

Kerekesszéket ő se akarta de erőszakoskodtunk vele ,hogy úgy jut erőre ha kimászik az ágyból. A mosdatást lavorba oldjuk meg ,kezei nagyon gyengék így nem tud egyedül megmosakodni.

2014. júl. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!