Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérhígító szedése mellett nem...

Vérhígító szedése mellett nem annyira ajánlott a sport?

Figyelt kérdés

Legalábbis az intenzívebb mozgás, ami nyilván az RR nagyobb fokú emelkedésével jár?

Nő ezáltal az agyvérzés vagy más kockázata?



2014. júl. 2. 01:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen sport, milyen vérhígítót szedsz és milyen dózisban, mert az sem mindegy. Versenyszerűen egyik sportot sem ajánlják, mert megnő a thrombosis kockázata, de én azt mondom, hogy kérd ki a szakorvos véleményét, aki felírta Neked a vérhígítót, az a biztos, amit Ő mond! :)


21/L

2014. júl. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen, de a szakorvos az egy tuti tipp, ami nem működik :) fogalma sincs ...


de tényleg megnő a trombózis kockázata? én azt hittem, ha segítjük a keringést, azzal csak javítunk a helyzeten és pont csökkentjük a kockázatot.


én inkább azon akadtam el h a hígabb vér nem jelent-e kockázatot egy tartósabb vérnyomás-emelkedés miatt ...

2014. júl. 3. 09:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit szedsz,amit vérhígítónak nevezel,de szerintem véralvadás gátlóról beszélsz,ami nem hígítja a vért,hanem a viszkozitását változtatja meg a vérnek, vagyis a vérlemezkék nem tapadnak össze olyan könnyen,nem alakul ki vérrög.Szerintem a sport nem okoz különösebb kockázatot.
2014. okt. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. vagyok.Én Syncumar-t szedek 10 éva,de havonta járok ellenőrzésre,nézik az INR értéket.Szerintem,ha ellenőrizteted rendszeresen,és a megengedett határokon belül van,akkor nem lehet probléma
2014. okt. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!