Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csökken a súlyom, de nem...

Csökken a súlyom, de nem tudom miitől fogyok?

Figyelt kérdés

163cm és 45,5kg vagyok. Elég rossz arány tudom, de nem jöttem rá miért van ez. 50kg-nál sosem voltam több, de ilyen kevés sem.

Elég sokat eszek, nem is nagyon mozgok, rengeteget nassolok.. Nem sportolok, biciklizni szoktam csak, de azt sem sokat.

Nem vagyok rosszul, sem fáradékony... minden rendben, de 1hónap alatt fogytam 5kg-t pedig semmit nem változtattam az életemben. Nem vagyok stresszes, kiegyensúlyozott életet élek, nem dohányzom, lelki állapotommal sincs gond.

Voltam a háziorvosnál, laborba küldött, de nem találtak semmit. Mitől van ez ? Eléggé kilátszanak már a csontjaim.


2014. júl. 2. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt s ok nassolás nem jó, mert nem biztos, hogy fel tudja dolgozni a szervezet, viszont normális kajákra nem lesz "hely".


Másrészt írd le egy héten keresztül, hogy mit és mennyit (grammra lemérve) eszel meg iszol, utána lehet kitalálni, hogy ez elég-e neked. Azt sem írod, hogy mivel foglalkozol.

2014. júl. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán kellenének egyéb vizsgálatok is, pl, pajzsmirigy. Háziorvos mit mondott?
2014. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van elég hely a rendes kajának az biztos, mert több rendes kaját eszek, mint nasit. A nasi azt takarja, hogy csipszet is meg csokit is eszek egy nap.

Azt lefelejtettem, hogy 17 éves vagyok, lány. Szóval még tanulok, csak most szünet van.

Pajzsmirigyet nem vizsgáltak, és nem is említette a házi orvos, hogy kellene. Csak annyit mondott, hogy mivel a vérvizsgálat jó lett, nincs okom aggódni...

2014. júl. 2. 16:18
 4/4 anonim ***** válasza:

"Van elég hely a rendes kajának az biztos, mert több rendes kaját eszek, mint nasit. A nasi azt takarja, hogy csipszet is meg csokit is eszek egy nap."


A csipszet hagyd ki, mert az okozhat ilyen problémákat is.


"Pajzsmirigyet nem vizsgáltak, és nem is említette a házi orvos, hogy kellene. Csak annyit mondott, hogy mivel a vérvizsgálat jó lett, nincs okom aggódni..."


A vérvizsgálatban van pajzsmirigyhormon mérés is, tehát azt is nézték.


Ha jól értem, nem az a bajod, hogy fogysz, hanem hogy eleve vékony van és ingadozik a súlyod. Ez alkati dolog lehet, idövel változhat.

2014. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!