Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az miért van hogy a súlyom...

Az miért van hogy a súlyom csökken de a hasamon meg gyűlik a felesleg? Nemrég vagy 3 éve komolyabb fogyáson mentem keresztül 85-90 kilórol 70 kilóra néha még ez alá is megy.

Figyelt kérdés
Közben próbálok egészségesen enni csokit csipszeket mellőzöm és inkább túrmixokat gyümölcsöket zöldségeket eszem.

2014. ápr. 1. 19:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem a korom 18 éves és fiú vagyok.186 cm magas
2014. ápr. 1. 19:05
 2/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

Mitől fogytál? Izomból veszítesz?

Mennyit eszel (CH, zsír, fehérje)? Próbáld konkrétan leírni, ne azt írd, hogy egy adag ez+az, mert olyan nincs, hogy egy adag, meg olyan sincs, hogy egy tányér valami, stb...

2014. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát a fogyásom ott kezdődött hogy a doki el akart küldeni valami dokihoz a súlyom miatt.

Ezután beszüntettem minden féle csokit csipszet és minden ilyen dolgot.

Mostanában mivel elég sokáig vagyok reggelizem 5 30 kor majd go suli ott mikor mit veszek a boltból 4 db pogácsa vagy sajtos 1 croassant +1 virslis vagy néha néha 2 db túrós.

Kb ezeket szoktam váltogatni.

Aztán ha hazamegyek 14 30 kor vonat stb akkor megint mikor mit eszek.Anyu mindig más készít.Húsos dolgok vagy almaleves meggyleves meg ilyenek 1 tányérral.

Ilyenkor még mindig éhes vagyok és két darab banán vagy alma mikor mi van otthon.

Ezután pár órára vacsora ami általában valami péksütemény vagy szalámis kenyér.Esténként a tv előtt egy kis ropi is belekerül ja és mostanába túrmixot is belekeverek az étrendbe és sok vizet is iszom. :)

Az erőm és az izmaim is gyengülnek de ez azért van mert nem sportolok semmit .

Örülök ha hazaérek.

2014. ápr. 1. 20:05
 4/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

valószínűtlen, de nincs más magyarázat, minthogy izmot vesztesz, mert nem használod és nem táplálod őket, miközben kalóriatöbbletben vagy, ami zsírosít.

Elvileg lehetséges, bár nem értem, miért bontana a tested izmot, ha megvan a megfelelő energiabevitel.

Azért a te korodban nem jellemző, hogy az izom sorvadjon.

2014. ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

@Szintizoli123 – Azért az energiabevitel hiába van meg, ha a szükséges fehérjék helyett szénhidráttal látja el szinte egész nap a szervezetét.

Reggelit nem írta, a suliban pogácsa/croassant, a vonaton ismét „ mikor mit eszek ” megnevezés alatt biztos nem fehérjedús ételről van szó, vacsorára péksütemény és este tévézéskor ropi. Ilyen étkezés mellett az volna a furcsa, ha nem zsírosodna.


Fiú létedre sokkal több fehérjét kellene bevinned, mert ez a mostani étkezésed szinte egyenlő a nullával.

2014. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

és miket ajánlatok ami tele van fehérjével?

A fehérje készítményektől elzárkózok.

2014. ápr. 2. 10:39
 7/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

Hús, tojásfehérje, túró :)


Amúgy meg Google: fehérjeforrások.

2014. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

X-Waves!


Igazad van. Engem egy dolog zavar. Most tömegnövelésen vagyok, de a 2 g/tskg fehérje eléggé megvisel, pedig csak 65%-a állati. Elvileg többet kéne nyomni, de már ennyit is érzek a vesémben, meg az ízületeimben.

Nagymamám, látva a húsfogyasztási szokásaimat, gyakran felemlegeti, hogy régen nem volt ilyen. Húst alig láttak. CH, meg zsírforráson éltek, mégsem sorvadtak az izmaik. Persze akkor még ezeknek is Ch forrásoknak volt annyi tápanyag és növényi fehérje tartalma, hogy akár az is elég lehetett.

Nemtom.

Nyilván a mozgás is sokat számít. Amit nem használsz, az elsorvad.

2014. ápr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 - Igen, tudom miről beszélsz. Hasonló tapasztalatom volt nekem is akkor, amikor sok fehérjét nyomtam és nem is folytattam sokáig, mert nekem az nem éri meg, hogy taccsra vágjam a testem egyik részét azért, hogy a másik részét építsem, de végül is amíg 100-ból 90-nek van csak ilyen panasza és a többi 10 az, aki megérzi rövid távon a kellemetlen hatásait, addig maga a módszer felkapott lesz és alkalmazott.


Én személy szerint áttértem a ketogén diétára, amelyet sokan kevernek a testépítői fehérjebombával teli étrenddel, de valójában itt a fehérjének csak 25%-os aránya van, 75% a zsír és 10% a szénhidrát. Ez az izmokat is folyamatosan fenntartja, valamint az üzemanyagot is nagy mennyiségben szolgáltatja a zsír formájában és így nem lesz az a kellemetlen fehérjetöbblet érzet.

2014. ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mi közöd Tőle ***** válasza:
186 centis srácnak miért baj alapvetően a 85-90 kiló? Hova akar fogyni ilyen paraméterekkel főleg, hogy 70 kiló most? Valamint ez számomra teljesen egyértelmű, hogy ez a jobbára silány minőségű ételtől van, hogy veszti az izmot. Fehérje, zsír zöldség gyümölcs. Turmixot meg kenyereket tán lehet, hogy mellőzni kéne... :D
2014. ápr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!