Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek körömrágás ellen?

Mit tegyek körömrágás ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos mióta az eszemet tudom, rágom a körmöm és sehogy sem tudok róla leszokni. Az utóbbi időben egyre jobban próbálok odafigyelni rá, de előbb-utóbb biztos, hogy kaparom vagy rágom. Sokak szerint lelki oka van, azonban abszolút kiegyensúlyozott életet élek, sőt, mondhatni minden a legnagyobb rendben van velem. Egyszerűen csak a körömrágás egy beidegződés nálam. Valaki tudna mesélni arról, hogy ő hogyan szokott le, esetleg valami jó praktikát ajánlani? F/22

2014. júl. 2. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A körömrágás nőnél is undorító, férfinál különösen. És ocsmányul néz ki. Valóban lelki oka van, általában az orálisan fixált (dependens) emberek feszültséglevezetési módja.


Vannak habituációs terápiák; vannak pocsék ízű körömlakkok (hát, férfinél kicsit magyarázkodni kell, ha használják, az tuti...), amelyek segítenek a leszokásban, de a legjobb a fixáció feloldása, szakemberrel.


Ha nem oldáják fel az alapgondot, akkor tünetváltás keletkezik: lehet, hogy "leszoksz" a körömrágásról, de pl. kialakul nálad egy másik baj, pl. pókfóbia.


Ps: Egyáltalán nincs minden veled rendben, csak olyan mélyen vannak a gondjaid, hogy nem is tudsz róla. Ha minden rendben lenne, soha nem rágnád a körmeidet.

2014. júl. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van. Bár úgy gondolom, hogy minden embernek van valami rá jellemző negatív szokása. Haj piszkálás, érme forgatás, szipogás stb.
2014. júl. 2. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Maximalisan egyutterzek! Mar oviban sem akartak megfogni a kezem a lanyok korjateknal, mert hogy milyen csunya...

Nekem csak a mukorom segit. Lany vagyok, szoval ez nem gond, raadasul magamnak csinalom, olcso is, de neha nincs idom ujra csinalni, vagy neha szunetet tartok 1-2 hetre leszedem oket es olyankor megfogadom, hogy nem nyulok hozza, de veresre tepkeden a bort a kormot meg fajasik leragom :(

Pedig szerintem is qrva jo kiegyensulyozott eletem van, szuper gyerekkorom volt, sajat gyerekszobaval.....


Amint felrakom a mukormoket, azonnal abbahagyom....


Sajnos nem tudom hogy lehetne rajtad segiteni, hisz a mukorom nem megoldas :(


talan szakember vagy valami lelki furkasz ;)

2014. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es voltam: "Bár úgy gondolom, hogy minden embernek van valami rá jellemző negatív szokása."


Ez nem igaz. Amiről írsz, az kifejezetten a neurotikus emberekre jellemző.

2014. júl. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!