Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kényszerbetegség (körömrágás,...

Kényszerbetegség (körömrágás, hajtépkedés, szájrágás) ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Már nagyon rég óta rágom a körmöm. Ha éppen nem a körmöm (mert már nincs mit rágni), akkor belülről a számat. Az ajkaim belső felét, és a pofazacskómat belülről. De szoktam tépkedni a hajamat, és kapargatni a fejbőrömet. A körömrágásról sikerült leszoknom nagyjából, csak ha nagyon stresszes vagyok, akkor rágom. A hajtépkedésről is leszoktam, de a számat mindig rágom. Van, hogy teljesen véresre, és nagyon fáj. Volt már, hogy erőt vettem magamon, hagytam meggyógyulni, és nem rágtam, de ez maximum 1-2 hétig tartott. Undorítónak találom ezt a szokást, mert mikor például a barátommal csókolózom, nem tudom magam teljesen beleélni, mert arra figyelek, hogy a nyelve ne érintse a sérült területeket... Hogy lehet erről leszokni? Rágózni szoktam, de az se segít, mert este pl. nem rágózom, és a suliban sem, így bármikor tudom rágcsálni a számat... Nem tudom mitől lehet, idegességemben nem csinálom, ez már ilyen megszokássá vált. Van, hogy észre sem veszem. Hogy tudnék leszokni?
2012. nov. 5. 15:10
 1/1 anonim válasza:
100%
leszokni nem biztos,hogy le tudsz ... a rágó sem jó ötlet ahogy olvastam.szerintem ezeknek a tüneteknek valamilyen lelki vagy tudat alatti oka lehet..menj el pszichológushoz vagy lelki tanácsadóhoz és kérdezd meg tőle hogy mit lehetne ilyen esetben tenni .
2012. nov. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!