Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van jelentősége, hogy 3-4...

Van jelentősége, hogy 3-4 centivel hosszabb az egyik lábam?

Figyelt kérdés

2014. júl. 9. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
hegyoldalon mindenképpen!
2014. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ekkora különbség a két lábam között, de terhelés hatására nagyon is érzem. Sőt most már ízületi deformitások is kezdenek jelentkezni az egyenlőtlen terhelés miatt, pedig egy kívülálló nem is veszi észre, illetve nem hiszik el, ha mondom.
2014. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gerincferdülésed lehet tőle, ha nem hordasz betétet a cipőidben.

Amúgy más jelentősége nincsen.

2014. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Feltételezem, ugye bizonyos életkortól stagnál az állapot, értve a következményekre is?


Ha felhúzom a lábaimat, egymás mellett, akkor nem érnek össze, hanem ovális rés van közöttük a felső lábszárnál, mert görbe a két combom (combcsontom) íve. Ilyenkor különösen látszódik, hogy az egyik lábam hosszabb, mivel az egyik térdem centikre magasabban van. Természetesen vízszintes talajon elvégezve és függőlegesen tartva lábaimat.


Harmincas éveimben járó férfi vagyok.

2014. júl. 9. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:

A gerincferdülés sajnos még egész öregkorban is tud romlani, de ha pl. jársz úszni és odafigyelsz, akkor szinten tudod tartani - esetleg kicsit javulhat is.

Sajnos tökéletes utána már sosem lesz. (Bár nem tudom, rossz-e egyáltalán a gerinced, csak azért gondolom, mert nekem is ez a bajom, és sajnos púpos lett a hátam, úgy derült ki az egész...)

2014. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ortopédiára menj el mindenképp
2014. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Viccen kívül.. a 3-4 centi nagyon sok, mindenképpen kell valami megoldás, és a futást lehetőleg hamnyagold. Nálam nincs ekkora különbség, de én is érzek hasonlót. Emlékeim szerint egy 10 éves korban elkövetett osztályrekord 3 méter 10 centis számomra is hihetetlen távolugrás dobbantásának a következménye lehet. Másra nem emlékszem. Futás közben viszont nem egyenletes a két láb terhelése, ezért valószínűleg kipróbálom a görkorit, mivel valamit sportolni kell. A bringázás is jó lehet, ha a térdet egy magasságba tudod hozni a másikkal. Ha nem, akkor meg az úszás ami tuti, de ez nálam fülgyulladás miatt esik ki. JA, és a hegymászás is jó, megfelelő cipőben persze :)

(első)

2014. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is.
2014. aug. 1. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!