Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek is feltüntetnek olyan...

Nektek is feltüntetnek olyan beavatkozásokat az ellátási lapotokon, amiket el sem végeztek?

Figyelt kérdés

Most voltam a helyi rendelőintézetben bőrgyógyászaton. A végén az orrom alá dugtak egy lapot, hogy írjam alá, egy példányát megkaptam. Nem tudtam mi az, automatikusan aláírtam. Most itthon a kezembe vettem a saját példányomat és látom, hogy azon az adataimon túl feltüntették a diagnózist és a beavatkozásokat. Az utóbbinál pedig az alábbiak szerepelnek: vizsgálat, dermatoglyphák elemzése, dermatoscopia.

Az utolsóra rákerestem és az az anyajegyek szűrését jelenti. Nos, nálam ilyet nem csináltak. Felhúztam a pólómat, a doktor ránézett a bőrömre, és ennyi. Írt fel kenőcsöt. Nem volt semmi egyéb.


Érdekelne, hogy ez egy bevett módszer, vagy csak nálunk csinálnak ilyet? És ezért több pénzt kapnak az államtól, vagy miért érdekük?


2014. júl. 9. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Bevett módszer. Legutóbb fülészetre voltam kénytelen menni, és vagy 15 olyan dolog szerepelt a lapon (megszámoltam!) amiről szó nem volt.


De mivel egyik sem volt kirívó (pl. terhességvizsgálat férfinál), így csak megvontam a vállam. De egyértelmű hogy általános.

2014. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bizony...minden elvégzett, beírt vizsgálatért pénz jár a dokinak.
2014. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor legutóbb orvosi ellátást kaptam, még nem volt aláírandó ellátási lap. Én az OEP Betegéletút oldalán szoktam nézegetni az ellátásomat.

Bokaficamnál néhány percig voltam bent, az orvos merevítő kengyel vásárlást tanácsolt,(amit recept nélkül, nekem kellett megvennem), ellenőrzésre sem rendelt vissza.

Aztán a Betegéletúton olvastam, hogy mi mindent csinált. Például beállította a kengyelt (amit 1 órával később vettem meg), és gyakoroltatta a használatát.

De a legmeglepőbb egy 3 hetes kórházi ellátás volt, holott én még egy másodpercet sem voltam kórházban, ráadásul olyan városban, ahol sohasem jártam. (Azóta sem.)

A Betegéletúton megjelöltem, hogy ez, szerintem, nem jogos bejegyzés. Kaptam egy automatikus üzenetet a tudomásul vételről, egy iszonyúan hosszú egyéni kódszámmal. Aztán addig néztem a sose volt kezeléseim, amíg az idő elteltével ki nem kopott a listáról (ugyanis csak egy bizonyos időtartamig lehet visszanézni a Betegéletút-at).

2014. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok szerencsére gyakori orvoslátogató, így amikor utoljára voltam (kb 2 éve), akkor még nekem sem volt semmi ilyen aláírandó, ezért is lepődtem meg és el sem olvastam mi az. Hát ez nagyszerű... És igazából, most nem tudom kire haragudjak: az orvosra, amiért jogtalanul pénzt húz le az államtól (tehát rólam), vagy az államra, hogy ilyen eszközhöz kell folyamodniuk a kórházaknak... Vagy talán, ha ez nem lenne egy bevett módszer, akkor lenne elegendő keret az egészségügyre? Ez talán kicsit tyúk-tojás kérdés.
2014. júl. 9. 16:21
 5/8 A kérdező kommentje:

A másodikra (dermatoglyphák elemzése) most kerestem rá: [link]


:D :D

2014. júl. 9. 16:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kap a helyi szakrendelésen az orvos több pénzt / ha nem magánrendelésen voltál/. Viszont, ha a csak egy vizsgálatot számol el nem kap a szakrendelés annyi pénzt,hogy fent tudják tartani / eszközök, kesztyű, és igen benne van a fizetése és az asszisztensnőé is, ami minden hónapban ugyan annyi/.
2014. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért ne ilyen módon szerezzenek pénzt az orvosok. Ha beír valamit, legalább csinálja is meg azt, amit meg lehet tenni a beteggel.
2014. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zimonyi attila ***** válasza:
Az utolsó bejegyzés 2014. Most 2017-ben is ugyan ez a helyzet, persze eddig is ez volt! Ha ebben benne van az orvosok fizetése, meg a rezsi, a kötszer és a többi, akkor hol a francban van a kórházból, hiszen a pénzt összelopják rá! Azért lopják, mert annak amit felírnak ellátásként, a tizedést sem csinálják meg. Két perces vizsgálat következményeként, 10 beavatkozás van feltüntetve, olyan, amit el sem végzett! Na akkor hol a lóvé doktorkáim??
2017. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!