Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 24 órán ürül ki a kisebb...

24 órán ürül ki a kisebb mennyiségű alkohol is a szervezetből?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogyha 1-2 pohár bort iszok ma este, esetleg akkor max egyet (az is higitva lesz kólával) az másnap reggel 8-ra kiürül?

Vezetni fogok és ezért érdekel...



2014. júl. 9. 18:11
 1/5 A kérdező kommentje:
* 24 órán belül ürül ki
2014. júl. 9. 18:12
 2/5 anonim ***** válasza:
A ma este és a holnap reggel között nem fog eltelni 24 óra, de 1 pohár bortól semmi bajod nem lesz reggelre. Ha nem ismered magadat annyira, ennél többet inkább ne igyál, mert ha másnapos leszel, akkor sz.r lesz vezetni.
2014. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem telik el, de pl mikor voltam véradáson ott volt feltüntetve ha alkoholt ittam, hogy a 24 óra el kellett hogy teljen. És én ebből gondoltam hogy akkor bármilyen alkoholmennyiségnél ez az időintervallum le kell teljen...

Alapból nem is akarok ma inni sokat.

2014. júl. 9. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:
a higitás nem módosít, de 4-5 dl-t nyugodtan megihatsz éjfélig...
2014. júl. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vérkészítményeket olyan betegeknek adják, akik nagy valószínűséggel többféle gyógyszert kapnak, így akár nyomnyi alkoholmennyiségekkel való kölcsönhatások is veszélyesek lehetnek. Ráadásul az, hogy valaki egy bizonyos időpontban ivott, az még nem információ arra vonatkozóan, hogy milyen mennyiséget fogyasztott el. Nyilván annak, aki egy pohár bort iszik a vacsora mellé, és jól működik a mája, jóval kevesebb idő kell a "kitisztuláshoz", mint egy mocsárrészeg alkoholistának. Viszont miután az emberek nagy része hajlamos lódítani (de legalábbis "kozmetikázni"), ha rákérdez az orvos arra, hogy mennyit ivott, a messzemenő következmények miatt kénytelenek egy olyan biztonsági időintervallumot használni, hogy még Tibi atya is adhasson vért. Innen a 24 óra.
2014. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!