Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérzik a fenekem! Valaki...

Vérzik a fenekem! Valaki megnyugtatna hogy nem gáz?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és wc-zés után ritkán (kb minden 5-10-edikként) vérzik kicsit a fenekem.Nem annyira vészesen mert kb annyira mint amikor megszúróm az ujjam és hagyom vérezni picit.Élénk piros a vér.Nem fáj, szoktam mozogni (futni ritkán inkább edzeni de saját testsúllyal).Valakinek van tapasztalata e-téren?Nem hiszem hogy kidörzsötem bár lehet csak érzékeny vagy valami.Remélem semmi komolya :( .

UI: Nem szeretnék orvoshoz menni mert ha akarnék már szóltam volna szüleimnek...



#vérzés #segem
2014. júl. 13. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
mármint hol vérzik? a bőröd? vagy belőled jön?
2014. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Még nem gáz, de ha nem teszel ellene, az lesz. Valószínűleg aranyered fog kialakulni, ha nem változtatsz az életmódodon.


1. Rostos italok (pl. paradicsomlé, nem hígított!) fogyasztása ajánlott, ill. sok gyümölcs, zöldség, müzli vagy zabpehely. Esténként pl. igyál jó meleg, cukor nélküli tejet. A szilva minden formában segít a székelési gondokon.


2. Pszichésen meg kell tanulnod lazítani. Meg lehet tanítani a szervezetedet alapos melóval arra, hogy mindne nap reggel legyen székleted, és akkor nem szorul be az egész, nem okoz gondokat.


3. Sportolás. Bármi jó, csak mozogj.


4. Ha túlsúlyos vagy, akkor bizony le kell adni pár kilót.


5. Igyál sok folyadékot, amibe a KV nem számít bele. Napi kb két liter legyen a folyadék mennyisége.


Nem kell még orvoshoz menned, de figyelj oda magadra. A nagyanyám ebbe halt bele (végbélrák), aminek az előzménye évtizedes aranyér-probléma, és végbélrepedés volt. Ez ma már megelőzhető, de tenni is kell érte!

2014. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem normális az ha valakinek vérzik a végbele kakilás után.

Az egyik rokonom letudta azzal, hogy biztos aranyere van, és ezért vérzik neki néha, igaz nem fáj, meg csak kicsit vérzik de sebaj. De végül is elment dokihoz, és ezzel mentette meg az életét. Kiderült, hogy végbél rákja volt. Még korai fázisban így megmenekült.


Ne vedd félvállról. Bármi okból vérzik nem normális. Menj orvoshoz. (csak,hogy tudd: a rák nem nem válogat a korok között)

2014. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Végülis csak az életedbe kerülhet, de nem gáz, titkold továbbra is...
2014. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Először azt mondjátok meg nekem hogy mégis mit fognak csinálni velem kivizsgálás alatt illetve az egyik kommentelő: és mi gyógyította ki végül a korai végbélrák fázisából?gyógyszer vagy valami fájdalmas beavatkozás

Am köszi a sok jó tippet! De nem szoktam erőlködni csak úgy néha vérzik egy picit ritkán.Szoktam sportolni a víz olyan 1,5 liter inkább de sztem a 2 liter is megvan. Gyümölcsöt ritkábban szoktam enni.

És honnan tudom eldönteni hogy a seggem vérzik vagy belőlem jön ki a vér?

2014. júl. 13. 23:21
 6/11 anonim ***** válasza:
A wc Ben vagy a fürdöszobàba vigyèl egy kis tükrot amit a végbeled vagy nevezzed popsinak szoval hajolj olyan szögbe hogy ha tükröt láthassad ha vègbeledhez teszed ès kukucskàlj oda hogy esetleg felfedezed merröl jön a vèr.Lehet hogy egy hajszàl èr pattant meg amikor kaksiztál, de ne hanyagoljad el ès figyelmedet ilyen modon.Ha nincsen kiss tükör ne vacakolj fillèrekèrt vehetsz kerek borotvàlkozo tükröt ami kèt oldalu olyan tükröt feltètlen vegyèl vagy lop ja Tescoban mert annak az egyik oldalàn a tükör nagyit az kell neked azt oda tartod a vègbeledhez ès betekintèst tehetsz a lukadhoz, hogy làthatod azt hogy merröl gyün a vèr! Azt is megtudod nèzni ha szellentesz mert akkor kitàgul a kloàka nyilas- a vègbeled- es akkor làthatod hogy a vèr onnan jön vagy csak mellöle. ez tudom hülyèn hangzik de egyszerü ès magadnak mecsinàlhatod ugy hogy kerülöd a kinos orvosi talàlkozàst! Persze ez nem zàrja ki hogy aztàn ha nem jutsz semmire akkor meg valóban meglàtogassad az orvost..(nem IDE tartozik de szóba kell hozni hogy a homokosoknál is elÖfordul ha végbélbe dugjàk egymàst attól is vèrezhet de te remèllem nem fajtalankodtàl igy mert emlitetted volna) szoval tükrözzèl az segit ha nem làtod a lukadat akkor kis zseblàmpàval vilàgits a tükörre ami a fényt a segglukadra fog tükrözni a làmpa ès premierplánban fogod làtni a popsi lukadat a ször között! Sok sikert kukkolàst!
2014. júl. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó válaszol és nem vagyok meleg xd.

Nem tudom erre mikor lesz időm mert ezt akkor kellene amikor szüleim nincsenek itthon.Most már érzem hogy elkélne mennem az orvoshoz ár addig nem merek ameddig nem tudom mit is csinálnak ott!

2014. júl. 14. 10:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Mwgtudod tenni a wc ben is oda nem mennek utannad de ha nyugiban furdesnel nem nyitnak rad a furdoszobaba akkor ott eleg feny van ott is betekintest tehetsz a hatso fertalyba.. amivel aztan tobbet tudsz es ha dokihoz mesz akkor ezeket ott eltudod mondani mert az elso lessz hogy a doktor kerdezoskodni fog amire ha nem kukucskalsz magad moge nem fogsz tudni valaszolni Augy beszeletm valakivel aki azt mondta hogy lehet -persze felteves is - hogy ettel valami hust amiben valami kicsike csont volt es az belul megszurt vagy megsebzett valamit es az is okozhat ilyet amit estleg rontgennel tudnak megnezni mert ami igaz mert hulye pelda de nallunk a kutyank is egyszer verzett amit utolag tudtunk meg mert egy kis csirke csont felsebesitette a belso reszet . Szoval sok minden lehet de ne panikolj idoben mindek kezelheto es orvosolhato csak ne huzd az idot Sok sikert!
2014. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma kétszer is szartam és egyáltalán nem vérzett!Sőt igazából nem is 5-10-edikként hanem sokkal ritkábban szokott vérezni ezelőtt régebben egy kb 3-4 hónapja azóta max még 1x de nem nagyon követem.Majd ma este akkor fürdőszobában esetleg..
2014. júl. 14. 21:20
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy olyasmi ettel mi estleg nehezen emesztheto. Amikor azt kikakilod az nehezen megy at a lukadon es megerolteti es attol megszakad valamelyik er ami aztan idovel begyogyul de arra figyuszoljal hogy amikor verzik milyet kakalsz..kemenyet vagy higabb adagot mert ha kemenyet es koppan a WC cseszebe akkor attol lehet hogy valamelyik er megszkad es azert verzik ami persze belulrol jon...ez lehet ha nem komoly foleg ha csak ritkan verzik...figyelj az etrendenre hogy valtozatossan egyel es ha peldaul sok csokit eszel az is okozhat szorulast ami meg koti a fekaliat (kakit) a beleidben es akkor van hogy erolkodsz hogy kitoljad a kulat es akkor szakadhat meg az er ami esetleg vekonyabb...elnezest aa tragar szavakat hasznaltam de nehez ugy fogalmazni hogy szalonkepes legyen
2014. júl. 15. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!