Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Oltások után meddig fáj kb a...

Oltások után meddig fáj kb a helye?

Figyelt kérdés
Tegnap délben kaptam tetanusz oltást egy seb miatt.A vállamba kértem és még mindig nagyon fáj a kezem és be is dagadt,a nyakam is fáj a másik oldalon mondjuk az lehet csak elaludtam.Ha tornáztatom a fájó kezem akkor hamarabb elmúlik?

2014. júl. 15. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez egy esetleges szövődmény nálad. Nagy valószínűséggel napokon belül el fog múlni, nem kell egy hetet sem várnod. Nem feszítetted a karod, amikor beadta az orvos az injekciót? Csak mert olyankor szokott utána is fájni az illetőnek, mert olyankor az izomba megy bele az oltás...

Valószínűleg te egy ilyen típus vagy, aki kicsit intenzívebben reagál az ilyen dolgokra. :)

2014. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
direkt szóltak is hogy ne feszítsem be és lazítsam el és így is tettem...vagyis azt hiszem :P mondjuk olvastam a vakcina betegtájékoztatóját és ott az volt hogy izomba adják alapból szóval gondolom ezért fáj...remélem a napokban elmúlik mert eléggé fáj...ha tornáztatom elmúlik? mert az izomláz is olyan ha rádolgozunk akkor megszűnik :)
2014. júl. 15. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem. :) Hát akkor valószínűleg az oltás típusa is közrejátszik. Egyébként még az is lehetséges, hogy egy kicsit félreszúrta a doki, akkor is jobban fáj a kelleténél utána napokig, ahogy neked is...Csak hát ezt nem kötik a beteg orrára, hogy ja bocs amúgy mellészúrtam de van ilyen... :D

És amúgy a kérdésedre a válaszom NEM. Nagyon NEM. Ez egyáltalán nem olyan mint az izomláz, injekció beadását követő 12 órában kerülni is kell a nehezebb fizikai munkákat... Szóval csak rosszabbodni fog a helyzet ha rádolgozol, maximum azzal segíthetsz magadon, hogyha lazítod, és gyógytorna szerű kisebb, lassabb mozdulatokat végzel a válladdal/karoddal. A sportolóknak is azt szokták javasolni, hogy aznap ne terheljék meg kézre magukat. :)

2014. júl. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) már nem annyira fáj...mondjuk inkább úgy hogy már csak akkor fáj ha használom :) be van még dagadva de csak elmúlik :)
2014. júl. 16. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!