Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvételen voltam, azt mondta...

Vérvételen voltam, azt mondta az orvos, hogy minden rendben, akkor miért van pár dolog megcsillagozva?

Figyelt kérdés

Konkrétan ezek:


Eosinophyl% 4.5 % * 1.00 - 4.00

Ca 2.61 mmol/l * 2.15 - 2.55

Bilirubin össz 18 μmol/l * 2.00 - 17.00

Vas 35.6 μmol/l * 14.00 - 30.00


Minden más érték normális.


2014. júl. 18. 09:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, hogy nincs semmi tünetem, jól vagyok. Szokásos éves vérvétel (munkahely).
2014. júl. 18. 09:23
 2/13 anonim ***** válasza:

A csillagos értékek értelem szerűen azok amiknél valami vagy több, vagy kevesebb a megengedett határértéknél.

De ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy gond van. Ha az elmúlt pár napban olyan ételeket ettél amik kicsit megdobják az adott értéket akkor ez nem kóros változás de ettől még csillagozva van.

Ne aggódj, ha a doki azt mondta nincs baj akkor az biztosan úgy is van :)

2014. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy nem csak lerázni akart :) Olyan sok rosszat lehet olvasni mostanában az orvosokról is...

Én hülye elkezdtem nézegetni az értékeket neten. Persze, hogy a magas kalciumszint áttétes csontrákot ír, meg a magas eusinophyl vérképzőszervi daganatot. Jó lenne ha nem szaratnák be az embert, hanem leírnák a leggyakoribb okokat is, meg hogy mitől számít kórosnak az érték.

2014. júl. 18. 09:29
 4/13 anonim ***** válasza:
Mivelhogy a határ fölött van nagyon picivel, így nem számít.
2014. júl. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne parázz, a magas kálcium érték legprózaibb oka, hogy sok kálcium volt a táplálékodban és a felesleg ürül.

De tényleg nem magasak az értékeid. A kórosan magas értéket olyanokra mondanak, hogy a határérték 2-3-5 szerese, erről meg nincs szó. (persze csak általánosítok, van aminél ki eltérés is fontos lehet de lényeg, hogy az orvos tudja mit csinál. Ha azt mondja ez ok akkor nem kell félned. A guglit meg hagyd mert csak beparáztatod magad :))

2014. júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ha ki akarnád debuggolni mi mit jelent, itt egy lista, de nyilván nem volt gond ha nem mondott semmit.

[link]

2014. júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igen, azt sehol nem mondják, hogy mennyi felett kóros valami... Nem mindegy nyilván, hogy ha 5 helyett 5,6 vagy 12. De akkor is ott a csillag, és ez megrémisztett :D Tudom kicsit túlreagálom, de picit hipochonder vagyok :D
2014. júl. 18. 09:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezek az értékek egyáltalán nem magasak, ha tényleg gond lenne, akkor sokkal nagyobb eltérések lennének. Az internet mindenre rákot ír, nem szabad semmi ilyesmire rákeresni, se tünetekre, se lelet eredményekre. Én kamaszkoromban emiatt voltam évekig hipochonder és pánikbeteg.
2014. júl. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is ugyanezt csináltam kamasz koromban... mindent diagnosztizáltam magamon, szerencsére nem lettem pánikbeteg. Tényleg nem értem miért jó, hogy mindenhol rák, autoimmun stb. betegséget írnak, amikor teljesen más nyilvánvaló oka van. A kedvencem kamasz koromból, amikor véreset köhögtem, a net azt írta, hogy leggyakrabban tüdőráknál fordul elő ez. Nagyon megijedtem, aztán a doktornő a mellkasröntgen után közölte, hogy csak megpattant egy hajszálér a tüdőmben, és ez nagyon gyakori eset.
2014. júl. 18. 09:53
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja, és igen, a hajszáleres dolog SEHOVA nem volt leírva.
2014. júl. 18. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!