Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a víztől lehet hízni?

Szerintetek a víztől lehet hízni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülyén hangzik, sőt.. biztos, de mivel nyár van, rengeteg vizet megiszok egy nap. Azt vettem észre, hogy bár nem látszik rajtam, a mérleg mégis többet mutat... :D

Szóval lehetséges ez, hogy így lerakódik bennem? ._. Enni nem eszek többet, mint ez előtt, pisilni meg (másfél) óránként megyek. Megpróbáltam nem olyan sokat inni, de kb úgy érzem meghalok ha nem iszom vizet. :c



2014. júl. 19. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tőle hízni :) csak benned van és ezért vagy nehezebb ha meg fogsz két téglát és úgy állsz rá a mérlegre akkor is nehezebb leszel de ha eldobod könnyebb (a vízzel is így lesz csak kipisiled)
2014. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jézusm. Ha több víz van a szervezetedben, az természetesen megjelenik a mérlegen. De NEM keletkeznek belőle zsírpárnák, nem leszel tőle hájasabb stb.! Őrület lenne amiatt veszélyeztetned az egészséged, hogy egy kilóval többet mutat a mérleg. A szervezetednek szüksége van a vízre, az az összes sejtanyagcsere-folyamathoz szükséges, és ilyenkor nyáron fokozott vízbevitelre van szükség. Pont.
2014. júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Óóó, bocsi, lehet rosszul értettem a hízást.. nyilván nem a zsírhalmozódást akartam kifejezni, hanem a súlygyarapodást. :) De akkor tényleg normális dolog ez. Köszi a válaszokat! :)
2014. júl. 19. 18:44
 4/5 emma69 válasza:
Igazából a sok víz(semmiképp sem édesítettre gondolok) ivása még fogyaszt is, nem pont akkor mikor megittad, hisz akk nehezebb vagy tőle de hosszú távon mindenképpen gyorsítja az anyagcserét. Én is rengeteget iszom, napi 2l víz + még sok teát is iszom. Én csak arra szoktam odafigyelni hogy fél/1 órával evés előtt ill. evés után ne igyak, mert az hígítja a gyomorsavat és lassabban emésztesz, de amúgy mindenképp jót tesz. Igyál csak nyugodtan :D
2014. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kizártdolog válasza:

Két dologra felhívnám ezzel kapcsolatban a figyelmedet:

1.) Ha a megnövekedett vízfogyasztásod nem a meleg miatt van és a leheleted megváltozik (jellemzően acetonra hasonlító szaga lesz), akkor AZONNAL fordulj orvoshoz.

2.) Van olyan vízmennyiség, ami veszélyes az egészségre, illetve az egyszerre elfogyasztott nagy mennyiségű víz is okozhat komoly problémát.


"Rendkívül fontos tehát mindenkinek megjegyeznie, hogy fogyókúra során, a naponta előírt nagyjából 3 liternyi folyadékmennyiséget sohasem szabad egyben elfogyasztani. Az ivást egész nap, kis adagokban kell végezni, hogy hirtelen ne terheljük le túlzottan a szervezetünket.


A túlzott vízfogyasztás hatására ugyanis, a vér túlságosan felhígulhat, a só koncentráció jelentősen lecsökken, amely pedig oda vezet, hogy a sejtek megduzzadnak. Ezt követően az agy, valamint a központi idegrendszer már nem tud megfelelően „funkcionálni”, így nagyfokú zavarodottság és erőteljes fejfájás jelentkezése kíséretében a működésük egyszerűen leáll." forrás: fogyjonle.com


Tudom, hogy nem fogyni akarsz, csak ez az igyunk minél többet dolog rosszul is elsülhet és nem mindenki tudja, hogy a víz nem ártalmatlan, ha ész nélkül isszuk.

2014. júl. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!