Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Levehetem magamnak a járógipsz...

Levehetem magamnak a járógipszet a lábamról?

Figyelt kérdés
3 hete tört el a kislábujjamat meg a bokámat összekötő csont, 1 hét fekvőgipszem volt és most 2. hete járó. Augusztus 11.-ig fenn kéne lennie, de már szétjött a lábujjaimnál ez a műanyag sz@r és foszlik. Nagyon jól van a lábam, egyáltalán nem fáj, megyek mindenhová csak korlátoz ez a borzalom és ilyen melegben rohadt büdös. Fürödni sem tudok vele pedig holnap indulunk Tunéziába... Mi történik, ha leveszem magamnak? 20/F

2014. júl. 21. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem veheted le, a gipsz nem viccből van, meg nem viccből röntgenezik meg, hogy összefort e rendesen. Az hogy nem fáj, nem jelent semmit.
2014. júl. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A csont elmozdulhat, újra eltörhet. Nem véletlen írnak elő minimum négy vagy öt hetet egy ilyen törésnél. Arra meg pláne kíváncsi vagyok, hogy milyen módon fogod levenni magadnak, nekiesel a kalapáccsal?
2014. júl. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A gipszlevágó eszköz a kis körfűrész, amivel véletlenül rendelkezem itthon. ;)
2014. júl. 21. 12:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább hívd fel az orvosodat, hogy ő mit mond erre.
2014. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a kis körfűrész, nem forog hanem rezeg, így nem vágja el a bőröd, csak a kemény dolgokat. Két hét van még augusztus 11-ig, így nem kockáztatnék. Esetleg akkor venném le, ha itthon tudok lenni és tudom pihentetni, nem egyből leterhelném egy utazással. Ha ott történik veled valami az maradandó élmény lehet, de nem biztos, hogy emlékezni akarsz rá. Persze az is lehet, hogy rendesen összefort már. Mivel a gipsz amúgy is rossz állapotban van, elmehettél volna előbb az orvoshoz, aki rendelkezik egy röntgen nevű géppel, ami szakavatott szemnek megmutatja, kell-e még gipsz, vagy sem. Így lehet nem is kaptál volna gipszet, kisebb kockázattal utazhattál volna el. Ha meg kaptál volna, legalább ismét van két heted mielőtt szétjön és a lábad is használható marad, mert biztosan jól gyógyul meg.
2014. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!