Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez a fej-és...

Mitől lehet ez a fej-és nyakfájás?

Figyelt kérdés
Már lassan 2 hete fáj a fejem (fejtető, illetve attól lejjebb), meg a tarkóm, a nyakam. Egyébként tudom mozgatni a fejem oldalra. Igazán csak fekve kényelmes. Olvastam, hogy magas vérnyomás is okozhatja ezt, de az elmúlt időszakban ahogy mérve lett, 120-130 körül volt. Szédülni is szoktam, eleinte hányingerem is volt, az mostanra nagyjából megszűnt. Sok helyen jártam már vizsgálaton, a vérképem tökéletes lett, volt már hasi UH is, mind negatív szerencsére. Tegnap voltam háziorvosnál ideggyógyászatra beutalót kérni, időpontot viszont csak augusztus elejére kaptam. Nem tudom, hogy bírom ki ezt a két hetet. Volt már valakinek ehhez hasonló panasza? Már mindenféle rosszra gondoltam (agyvérzés, agydaganat). Mi csillapíthatná a fájdalmat?

2014. júl. 22. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom neked mi okozza, és hány éves vagy? Nekem a koleszteringyógyszer okozott nyak, és fejfájást és szédülést.
2014. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
21. Csak a refluxomra szedek gyógyszert, a gasztroenterológus szerint annak nincs ilyen mellékhatása.
2014. júl. 22. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan így vagyok, csak már régebb óta. Velem sajnos nem foglalkozik a körzeti doki. :(

Amúgy amikor mentem hozzá hogy minden nap fáj a fejem ( feszül, a szemeim kiakarnak esni a helyéről) és a nyakam, tarkóm, azt mondta hogy a helytelen testtartás miatt van.

Fájdalom csillapításra pedig fortedolt és mydettont írt fel.

A fortedol diklofenak-kalium hatóanyagú fájdalom csillapító, vény köteles de gyengébb azonos hatóanyagú a voltaren dolo kapszula.

A mydetton szintén vényköteles, izomlazító. Nekem használ, nem is fáj már minden nap.

Viszont jobb utána járni hogy mi a valódi probléma

2014. aug. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azóta jártam neurológián, egy csomó vizsgálatot csináltak, nem találtak semmit, végül Cluster-fejfájást állapítottak meg, de nem adtak rá gyógyszert. Azóta meg a mellkasom és a hátam kezdett fájni. Elvagyok én ezekkel a betegségekkel. :)
2014. aug. 8. 14:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, régi kérdés de nekem is ez lenne a bajom. Fáj a fejem felül hátul, és tarkó felett. Nyakam is fáj, de én is tudom mozgatni. Azóta elmúlt és kiderült, hogy mi? Én most egy 24 órás vérnyomás merőt kaptam. És holnap megyek vissza.


20/f

2022. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!