Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » KOROMNÁL FOGVA (74) (időnként)...

KOROMNÁL FOGVA (74) (időnként) mérem a vércukorszintemet. Hogyan kell értelmezni a mai eredményt?

Figyelt kérdés

Reggeli éhgyomorra mért eredmény: 6.7 (sok)

2 óra múlva mért terheléses eredmény: 7.05 (nagyon jó)

Most akkor legyek nyugodt és tovább is tartózkodjak a sok édességtől

VAGY

néha bűnözhetem egy kicsit?


2014. júl. 24. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ehet édességet! Csak a cukros- fehérlisztes szutykokat kell elkerülnie :)
2014. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia! Azért tegezlek, mert majdnem egykorúak vagyunk. A vércukorszínt normálisan csak éhgyomorra mérhető, én nem hinnék a vércukormérőnek, csak ha valami nagyon jó márka. 6 alatt jó. A korral is nő. Evés után mért eredmény valótlan.

Az édesség evése nem túl jelentős. Van időskori cukorbetegség, én mindenképpen vérvizsgálatot ajánlanék. Sok mozgás (séta, úszás),enyhe diéta ezt még rendbe hozza.

2014. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, szerintem is az orvos véleményét meg kéne erről kérdezni.
2014. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Drága kedves első! Mondd, te hogy definiálnád az édesség fogalmát, amikor a cukros ételeket simán megtiltod...? :D :D :D
2014. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves negyedik! Nem csak a cukor édes!
2014. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Minden választ nagyon köszönök. A méréseim jók, mert ellenőrzésképpen, mint a két mérést 2 x elvégeztem és minimális tizednyi eltérésem volt. Természetesen megbeszélem az orvosommal, de örömömre szolgált, hogy a terheléses cukrom jó volt. Ez azt jelenti - ugye - hogy jól működik a "cukor-feldolgozásom" :-)
2014. júl. 24. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!