Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 20 éves fiú vagyok, eléggé...

20 éves fiú vagyok, eléggé fehér bőrű, és vashiányos. Az a helyzet hogy kiskorom óta vashiányos vagyok, és ezért nemtudok e rendesen barnulni, csak mindig leégni (? ) És hogy a vashiány miatt van sokszor hogy sápadt vagyok és rossz a közérzetem stb.

Figyelt kérdés
2014. júl. 26. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A szervezet vasellátottsága a vasbeviteltől, a felszívódástól és a veszteségtől függ. Ezek közül döntő jelentőségű a táplálkozással magunkhoz vett vas mennyisége. Vannak anyagok, amelyek csökkentik a felszívódását (pl. rostos ételek, tea, kávé, korpa, kalcium), míg mások segítik (pl. C-vitamin).

vashiány

Vashiányban ajánlatos a következő élelmiszerek rendszeres fogyasztása: fokhagyma, aszalt szilva, mazsola, sárgabarack, aszalt sárgabarack, napraforgómag, póréhagyma, uborka, sárgarépa, mandarin, narancs, citrom, sörélesztő, sütőélesztő, búzacsíra, méz. Meg is szüntethető a vashiány a következő élelmiszerek váltakozó, de folyamatos fogyasztásával: mák (különböző elkészítési módokban), petrezselyemzöld, paraj, mangold, sóska, kaporzöld, zellerzöld, sütőtök, spárga, brokkoli, kelkáposzta, karalábé, vöröskáposzta, káposzta, savanyú káposzta, zabpehely, hüvelyes növények (bab, borsó, lencse, szója), kukorica.

Kedvező hatású a nyers gyümölcsök sorában a fentieken kívül a málna, birsalma, naspolya, csipkebogyó, som és különösen a fekete- és piros ribiszke, egres és cseresznye. Kiválóan pótolhatjuk a vasat gyümölcs- vagy zöldséglevekkel is, a gyógyszertárakban kaphatóak olyan, magas minőséget képviselő zöldség- és gyümölcslevek, melyek igen kíméletes eljárással készülnek.

Olajos magvak közül rendszeresen fogyasszunk diót, mogyorót, mandulát.

A kultúrázott tejtermékekből ajánlatos az aludttej, natúr joghurt és kefir, valamint a kecsketej és a juhsajtok fogyasztása, de nagy vastartalmú az edami, az ilmici és az óvári sajt is. Sűrűn fogyasszunk a halfélékből busát, lazacot, tőkehalat, heringet az életfontosságú zsírsavak miatt.

Előnyös a bárány-, nyúl-, liba- és kacsahús, valamint a belsőségek, különösen a marhamáj, -szív és -tüdő, de valamennyi májféle és májkészítmény is.

2014. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd a barnulást, egyszerűen csak szarrá égeted vele a bőrödet. Fogadd el, hogy ilyen, és kész.
2014. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ertem hogy vashianyos vagy,ezt valahogy küszöböld ki,de nem ezert nem barnulsz.En is feher börü,vilagos szemü,vörös haju vagyok,nem barnulok,de nyaron veszek karottin kapszulat(olcsot a Müllerben,kb.3€)es ettöl egy pici szint kapok.A vashianyt pedig ne hanyagold el,mert valoszinü azert van rossz közerzeted.leirok egy receptet,nekem egy gyogyszeresz ajanlotta,mar irtam ide valakinek,jol felemeli a vasat.En a Lidl-ben veszek johurtot,kissebbet,majd belekeverek 2-3kanal,azt hiszem fekete ribizlinek(kis lila bogyo) hivjak magyarul,lekvart,ezt is a Lidl-ben veszem,naponta 1-2 joghurt,es nem kell vas tabletta.
2014. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*joghurtot
2014. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!