Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvászavar vagy mi lehet ez?...

Alvászavar vagy mi lehet ez? És mit tudnék vele kezdeni? Ez az ötödik éjszaka amikor elég nehezékesen de elalszok (22:00-0:00), viszont 1-2 fele felébredek, ekkor még vissza tudok aludni pár percen belül. Ámde.

Figyelt kérdés
Van amikor 3-kor vagy, hogy 4-kor újból felkelek és itt már esély sincs arra h visszaaludjak. Egyszer sikerült 6-kor visszaaludnom, aznap 10-ig aludtam. Emiatt, hogy már kora hajnalban felkelek napközben alig bírom ébren tartani magam. Az utolsó két alkalommal el is aludtam ebéd után 2-4 órára (tudtam aludni volna többet is csak akkor esélytelen lett volna az éjszakai alvás). A napközbeni alvás az nagyon jól esik utána érzem h jó mélyen aludtam, viszont az éjszakai az csak ilyen felületi alvás. Az első két éjszakán úgy éreztem, hogy 10 perceket aludtam és 10 perceket voltam fent. Este kamilla teát iszok elalváshoz és 2 szem valerianat veszek be lefekvéskor. Elég bonyolult a helyzet mert a barátnőm a világ másik végén van ezért 1 hónapja fordított életet élek mert éjszaka reggelig fent vagyok (volt, hogy délelőtt 10 órakor aludtam csak el), nappal pedig alszom. Ez azt jelenti, hogy délután 5 fele keltem és reggel 7-8 fele aludtam el általában. Ennek az oka, hogy csak éjszaka tudtunk normálisan beszélni az időeltolódás miatt. Most már napokon belül jön haza és eldöntöttem h ideje visszaállnom a normális kerékvágásba. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű mert a biológiai órám teljesen átállt (ezt ugy érzem, hogy valamilyen szinten sikerült korrigálnom). A visszaállást mikor eldöntöttem ugye ahogy 1 hónapig nem aludtam éjszaka és hogy este tudjak majd aludni átvirrasztottam a nappalt is alvás nélkül. Éjszaka több kevés sikerem volt, de ezt már fentebb leírtam. Lehetnek nálam lelki problémák is az alvással mert az esett előtt is volt h nagyon nehezen adtam ki az irányítást a kezemből, és szó szerint féltem az alvástól vagyis elaludni, mert, hogy akkor nem tudom irányítani a testem, de ez nagyon ritka volt és egy éjszaka volt csak. És most, hogy rajtam van a kényszer h elaludjak este, ezen is gondolkozom sokat és rástresszelek, de eddig ez csak az elalvásra hatott ki utána ha sikerült elaludnom szépen végigaludtam az éjszakát és csak reggel 8 után keltem, ha iskola volt természetesen kicsit hamarabb. Egyébként megvan a testmozgás is szinte minden nap lejárok a konditerembe vagy futok, görkorcsolyázok legalább egy órát, tegnap volt h nem bírtam már a sorozatos álmatlanságot és kipihentlenséget ezert itthon maradtam és javarészt csak tv-ztem meg aludtam napközbe 4 órát. Ez a tegnapi nap volt egyébként. Most van fél 6 reggel. Ma is 3 kor keltem és azóta fent vagyok. Ilyenkor próbálok könyvet olvasni stb. De szinte esélytelennek látom az elalvást. Ezt a kérdést is már végső mentsvárként írom. Mit lehetne még tenni? Mi a jó, ha alszok napközbe mert fáradt vagyok a korai "kelés" miatt vagy próbáljam meg átvészelni a napot? Elég tanácstalan avgyok mert eddig egyik sem jött be 100%-osan. Az elalvással már nincsenek igazából problémáim inkább erre a felületes alvásra és a hajnali ébredésre szeretnék valami megoldást találni. Előre is köszönöm a válaszokat.

#alvászavar #korai kelés #biológiai órai
2014. júl. 31. 05:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Költözz vidékre,nyugalom, jó levegő.
2014. júl. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a "jó" tanácsot... de a környékkel és a levegővel semmi probléma.
2014. júl. 31. 07:36
 3/7 anonim ***** válasza:
hát akkor maradnak a gyógyszerek... ez is "jó" tanács? :)
2014. júl. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ezzel sem vagyok előrébb:( Leírtam, hogy valeriana relax-ot szoktam bevenni 2 szemet lefekvés előtt. Emelet ha 3-4 fele felébredek még beveszek egy frontint plusz még 2 szem velarianat. És az Istenért sem tudok visszaaludni. Ma is 3 órát aludtam, de nem akarok elaludni napközbe mert akkor félek h megint ez lesz, de már most majd el alszok. :(
2014. júl. 31. 09:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az éber alvás hosszú távon megterheli az embert mentálisan, bár van aki beéri kevesebb alvással is.Azért mondtam a gyógyszereket,mert vannak annál erősebb szerek is mint amit most szedsz.Az ,hogy rendszeresen sportolsz az azt jelenti hogy a szervezeted jól alkalmazkodik ehhez az állapothoz,bár később ennek is lehet hátulütője.Aztán lehet hogy csak a barátnőd hiányzik,nem lehet?
2014. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2014. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor erősebb gyógyszer kell , konkrétan altató, hosszú időn keresztül komoly idegerendszeri problémához vezet a kialvatlanság , hiszen az immunrendszer is a minőségi pihenéssel regenerálodik , idegrendszeri és testi leépüléshez vezethet a folyamatos kialvatlanság ami gyógyszeres kezelést igényel ha már nincs más megoldás , nem vagyok hive a gyógyszereknek de még mindig jobb mint leépülni amikor már semmi más nem hat. Régi kérdés de hátha valakinek segít , el kell menni orvoshoz ha valaki nem tud rendesen aludni.
2021. aug. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!