Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha rágom a körmömet akkor az...

Ha rágom a körmömet akkor az baj? Ha igen akkor hogyan lehet leszokni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 2. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem mondanám, hogy baj, csak csúnyán néz ki, rosszabbik esetben fájdalmas. Annak idején én is rágtam, kb. olyan, mint amilyen a cigizés lehet, de egy idő után leálltam magamtól. Most viszont már szép, ápolt kinézete van, gondolj erre.
2014. aug. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
32%
Szia! Azért lehet rossz, mert a körmöd alatt sok baci összegyűlik, ami a szervezetedbe kerül, ha rágod a körmöd, plusz csúnya is. Lehet venni speciálisan ilyen kellemetlen, rossz ízű átlátszó körömlakkot, az segíthet! :)
2014. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

...szerintem is csúnyán néz ki, illetve számomra irritáló, ha valaki leül pl. a metrón mellém és elkezdi rágni a körmét (volt olyan, h. el is köpte).

Nekem a nagyobb fiam kezdte el a körömrágást (sajnos még most is "műveli"), majd átterjedt az öccsére is, aki olyan szintre vitte, hogy a sebészetre is kellett vinnünk, mert begyulladt, gennyes lett. Én a patikában vettem egy ecsetelőt, pár hétig kentem vele, azóta nem rágja, szép a körme. A nagyfiamat is elkapom majd egy-egy ilyen ecsetelésre, csak valahogy ő már könnyebben "kibújik" alóla...Mindenképpen szeretném, ha leszokna ő is, mert utálom, ha a szőnyegbe, a járólapon látom "elszórva" a lerágott darabokat.

Remélem neked is sikerül leszokni! Sok sikert, kitartást (szerintem ez is nagyon sok kell hozzá), önfegyelmet!

2014. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
a lányom is rágta és mikor középiskolás lett pár hónapig volt diszkrét műkörme és ezalatt leszokott róla, azóta szép saját körmei vannak
2014. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
71%

Daum-exol körömlakk

Patikában lehet venni ujjszopás és körömrágásra. Én a lányomnak a cumijára kentem rá.

2014. aug. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Szia! Én is rágtam a körmöm nagyon sokáig és az első fogamnak az alsó része kopni kezdett. Állandóan lakkoztam a körmöm élénk színekkel, így ha elkezdtem rágni a körömlakk lejött és ottmaradt a fogamon, ami azért elég kellemetlen volt, ha épp mosolyogtam valakire! :D Idővel sikerült leszoknom.
2014. aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
El kezdtem lakkozni. A lakk nem finom, szóval leszoktam. Már csak akkor rágom, ha beszakad és nincs nálam olló, de szinte mindig van.
2014. aug. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Én tépkedtem a körmöm. Kb. 16 voltam mikor leszoktam. Ismerkedni próbáltam egy lánnyal aki kerek-perec megmondta,h rondák a körmeim, úgyhogy esélytelen vagyok... Azonnal leszoktam. ;-)
2014. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Én is rágom, bajnak nem baj, csak tényleg ronda lesz a köröm. Bár én már megszoktam, nem zavar, ha tövig le van rágva a körmöm, és a bőröm is sebes:) Valaki cigizik, valaki piál, valaki egész mást csinál, te meg így vezeted le a feszültséget (ha pozitív, ha negatív). Ha téged nem zavar, akkor nyugodtan rágd, más véleményére ne adj, hisz csak a tied számít! Mellesleg a keserű körömlakkok és ecsetelők nem érnek semmit! Én is próbáltam, de egyáltalán nem zavart az "ízük". Kicsit furcsa, kellemetlen volt, de megszoktam. Semmi értelmük nincs! Most már egyáltalán nem zavar a lerágott körmöm, és mellette a sebes, megrágcsált bőröm. Téged se zavarjon, ha szereted rágni, hát rágd!:)
2014. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!