Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden fürdés után viszketek...

Minden fürdés után viszketek nagyon kb 5 percig! Az mitől van?

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni ellene?

mindegy hogy mivel fürdöm .. lehet az akármilyen szappan vagy sampon akkor is viszketek nagyon mikor megtörülközöm :(

még ha szappan vagy sampon nélkül fürdök akkor is...

meg az is mindegy hogy ha meleg vagy hideg a víz!

Mit tegyek? Van valamilyen termék ami jó erre?


Normális válaszokat! Köszönöm!



2014. aug. 4. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Száraz a bőröd?

Naponta fürdesz?

Próbálj egy hétig csak minden 3. napon fürödni, és közben ha muszáj, mosakodni ott, ahol kell.

A második héttől is max. minden 2. nap fürödj! Hátha ez megoldja.

Zuhanyzol amúgy? Az jobb a bőrnek.

2014. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínúleg nagyon érzékeny a bőröd, nekem is volt ilyen időszakom, de szerencsére elmúlt. Igyekezz kevés ideig zuhanyozni és nem túl meleg vízben, az segíthet. És semmiképpen se kádban fürödj, csak zuhanyzás jöhet szóba.
2014. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sandy96 válasza:
lehet, hogy a tusfürdő/szappan..egyebekre érzékeny, vagy alergiás vagy. próbálj ki valami természeteset, vagy másik fürdőszert.
2014. aug. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, főleg így nyáron. Mindegy, hogy meleg, langyos vagy hideg vízzel tusolok, és bármilyen hidratálós tusfürdőt használhatok, csak akkor múlik el a viszketés, miután vastagon bekenem magam testápolóval.
2014. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Legtöbbször kádban fürdök.

Sok új tusit próbáltam de most akarok venni valamilyen gyógynövényeset!

Minden nap fürdök, nem birnám ki napokig fürdés nélkül!

Multkor strandon volt az h fürödtünk aztán ahogy megtörölköztem viszkettem is iszonyatosan!

Zuhizás uza is ugyanugy viszketek :(

Már 3. Napja kenem testápoloval magam minden este.. hát kíváncsi leszek !

2014. aug. 5. 23:01
 6/7 A kérdező kommentje:
Zuhizás után*
2014. aug. 5. 23:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig nincs más megoldás.

Én 1. zuhanyzom.

2. csak hónaljra, intim részekre használok szappant, oda is illatmentesek, mosószappant többnyire. Máshova sehova, csak sima vízzel fürdök.

3. Nem minden nap zuhanyzom, hanem csak ha piszkos vagyok vagy nagyon ragacsos izzadt.

4. Egyáltalán nem hiányzik.


A bőrgyógyász javasolta.

Nekem máskülönben sebes lesz a bőröm, amit semmivel nem tudok helyrehozni. És rengeteg fertőzést is el szoktam kapni, míg nem ritkítottam meg a fürdéseket.

2014. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!