Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanás utáni hegek, piros...

Pattanás utáni hegek, piros foltok elmúlnak?

Figyelt kérdés

2013. októbere óta nagyon csúnyán pattanásos lett az arcom. Inkább csomóknak hívnám őket, mert nem is igazán hasonlított mind egy normális pattanáshoz. Később kiderült még, hogy vashiányos vérszegény is vagyok. Arra gyógyszert szedtem és idővel a pattanások is kezdtek megszűnni, viszont piros foltok, hegek maradtak meg utána és ezek igen elcsúnyították az arcom. 2014. februárban a debreceni klinikára is elmentem, mert csak akkor kaptam időpontot. Ott a bőrgyógyász azt mondta, hogy nem hiszi, hogy a vashiány okozta volna ezt, hanem inkább az,hogy, idézem,egy petesejt nem pukkanhatott ki. Persze azt mondta, hogy ezek a hegek maguktól elmúlnak, de kell nekik vagy fél év. Ezenkívül javasolta még a nőgyógyászati kivizsgálást, és felírta a Skinorent, illetve a Dermatix és Zeraderm szilikon tartalmú géleket.

Az anamnézisben egyébként ez szerepel: Az arc, homlok kb októbertől pattanásos, hegek maradványtünete látható. Státusz: Az arc mkt. oldalán, az állon 2-3 mm-es hyperaemiás, livid papulák.


Akkor én nem váltottam ki semmit, mert hát azt mondta, magától elmúlik. Ugye már augusztus van, de a hegek még mindig megvannak. Kb. feleannyira látszanak mint, amilyenek eredetileg voltak. Viszont most megint vashiányos vérszegény vagyok és kezd megint csúnyulni az arcom. Amíg nem voltam vashiányos és hanyagoltam a cukrot, addig csak menstruáció előtt jelent meg néhány pattanás de azok nyom nélkül gyógyultak. Most már több pattanásom van megint ráadásul fájnak, viszketnek, és ismét heget hagynak az arcomon, nem gyógyulnak meg teljesen.

Nőgyógyászhoz nem akarok menni, pedig tudom, talán kellene.

Elmúlnak-e ezek a hegek egyáltalán? Ha valaki hasonlók miatt szenved és már talált rá megoldást megosztaná velem is? Nagyon rossz ilyen csúnya arccal élni. Csak sminkben merek kimenni az utcára. Illetve még egy kérdés, ha valaki kiváltotta bármelyik fent említett gyógyszert, akkor az mennyire volt hatásos?


Egyébként az én hegeim nem mélyek, de mégis mit tehetnék, hogy gyorsabban helyre jöjjön az arcom és ismét szép legyen? Kb így néz ki az arcom, csak mégtöbb hegem van: [link]



2014. aug. 6. 20:19
 1/2 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Azt nem írtad, hogy hány éves vagy, de ha még tini, akkor szerintem a hormonok is nagyban befolyásolhatják a bőröd állapotát. Egyébként én is hasonló cipőben járok, mint te. 2013 nyarától kezdett el jobban pattanásosodni az arcom, és sajnos még mindig itt éktelenkedik az arcomon jónéhány, a régiek foltjairól és halvány hegeiről nem is beszélve...Csakhogy...én nődokival kezdtem az egészet, igaz, már csak idén májusban, de ha tudtam volna előre, hogy mi áll a háttérben, még tavaly nyáron ellátogattam volna hozzá, amikor még nem volt olyan súlyos a helyzet. Igaz, nekem voltak még más női problémáim is, többek között a rendszertelen menzesz, és mikor elmentem nődokihoz, kiderült, hogy pco gyanús vagyok( ciszták a petefészekben), aminek az egyik tünete az akne...nem kaptam rá gyógyszert, csak vitaminokat, valamint cukros, lisztes, tejes ételek kerülése és min. fél óra izzaztó testmozgás naponta! Azt hiszem, valamit javult azóta a helyzet, de még mindig nem az igazi...remélem, hogy idő kérdése és végre minden helyre jön. Egyébként a skinorent próbáltam, nálam sz*rt sem ért...a pattanások kiváltó okát kell megtalálni, és belülről kezelni, másképp a sok külsőleg alkalmazott kencefice semmit sem ér...remélem hogy valamelyest tudtam segíteni.:)
2014. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy végre kaptam választ a kérdésemre. Köszönöm!

Huszonkét éves vagyok, amikor ez az egész kezdődött huszonegy éves voltam. Nem tudom, hogy nálam mi okozhatta ezt a káoszt, de elég csúnyán elbánt velem az biztos. Ahogy írtam, utcára is csak sminkben megyek ki, annyira kényelmetlenül érzem magam emiatt. Szó szerint elcsúfít. Vannak napok mikor úgy vagyok vele, majd elmúlik, de olyan napok is vannak amikor felteszem a kérdést valóban elmúlik ez? A doktor igazat mondott?

Annyira nehezen javul, ráadásul, most hogy ismét vashiányos vérszegény vagyok ismét rondább lett az arcom. Én már nem tudom mit csináljak!

Nőgyógyászhoz most emiatt nem akarok menni, hát ki szeret oda járni?.. Lehet hogy tudná a probléma okát, akkor sem tudom magam rávenni. Viszont a te eseted eléggé megriasztott. De nem hiszem, hogy ilyen problémák állnának fent az én esetemben. Az egyetlen bajom az a bővebb vérzés.

A Skinoren engem sem nyűgözött le. Csak marta az arcom kb tíz percig de semmi értelme nem volt. A hegkezelők meg elég drágák hogy most kísérletezzek velük.. Melyik lehet jó és melyik nem..?

Akármelyik orvos akármit mond, szerintem a vashiányos vérszegénységnek igen is köze van az arcom állapotához. Hiszen az arcom legelőször akkor lett ilyen, amikor v.h. vérszegény lettem, de akkor már az értékem nagyon alacsony volt. Utána ahogy jöttem helyre úgy javult az arcom is. Már feleannyira látszottak a hegek, sőt pattanásaim nem is voltak. (Csak addig míg vashiányos voltam.) Most visszaestem és az arcomon a hegek rosszabbak lettek és ismét vannak pattanásaim. Nem hiszem hogy ez véletlen van így. És azt sem értem hogy miért mondja azt mindegyik orvos hogy szerintük a vashiányos vérszegénységnek semmi közé az arcom állapotához..

2014. aug. 11. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!