Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a paget kór? Egy email-b...

Mi az a paget kór? Egy email-ben figyelmeztetés kaptam erről az új rákformáról

Figyelt kérdés
Megijesztett a dolog, mert kb egy hete az egyik mellemen egy vörös gyulladásos folt alakult ki, mely kiütésként kezdődött. Mára hámlik, váladékozik.
2010. jan. 12. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Kétféle betegséget is hívnak "Paget-kór"-nak (csak a nevük azonos, de nincs közük egymáshoz). Az egyik egy csontokat érintő anyagcsere betegség, de szerintem téged a másik érdekel:


A Paget-kór többnyire az emlőbimbó körül jelenik meg; az emlőmirigy kivezető csövének elrákosodása a kezdeti lépés, s innen terjed a folyamat az emlőbimbó körüli bőr területére. A férfiakat és a nőket egyaránt érintheti. Az elváltozás alatti tumort a beteg illetve az orvos kitapinthatja, de ez nem mindig sikerül. Néha a nemi szervek vagy a végbélnyílás körüli mélyebb rétegekben fekvő verejtékmirigyekből indul ki, és ezen területeken, vagy a közelben elhelyezkedő képleteken - nemi szervekben, bélrendszerben, húgyutakban - jelentkezik.


A Paget-kór vörös, nedvedző, pörkös elváltozás formájában jelenik meg. Úgy néz ki a bőrön, mint egy gyulladt, vöröses folt (ekcéma). Gyakran viszketéssel és fájdalommal jár együtt. Mivel az ekcémához hasonló megjelenésű, a kórisme felállításához biopsziára van szükség.


A mellbimbó körüli elváltozást ugyanúgy kell kezelni, mint a többi emlőrákot. A mell területén kívül elhelyezkedő tumort az egész növedék sebészeti eltávolításával kezelik.


Forrás: [link]

2010. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előttem hozzászóló kielégítő választ írt. Én annyit teszek hozzá, hogy ez nem új betegség. A másik, ha félsz, irány a bőrgyógyászat.
2010. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!