Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömgombára ez jó megoldás...

Körömgombára ez jó megoldás szerintetek?

Figyelt kérdés

A nagylábujjamon a körmöm a vége felől kezdett befehéredni, vastagodni, vágásakor apró morzsalék esik ki alóla, tipikus gombafertőzés, amit nem tudom hol szedhettem össze, de még az elején meg akarom fogni!

Gyógyszert mllőzném, ellenben alaposan utánaolvastam és az ecetet, valamint az ezüstkollaid oldatot sokan dicsérték.

Most jelenleg egy fél zsebkendőt aztattam be ecetbe és ezüstkollaid oldatba, azt a lábamujára rácsavartam, majd egy eü. gumikesztyü (nagyon vékony) ujját levágtam és ráhúztam a lábujjamra. Bízok benne, hogy a benne lévő átitatott zsebkendő megteszi jótékony hatását.

Természetesen nem egyszeri alaklommal, hanem napi szinten használnám, amíg el nem múlik.

Szerintetek hülyeség, vagy más is próbálta ezt a módszert? Iletve vajon mennyi ideig érdemes rajta hagyni, 1-2 órát, vagy egész éjszaka?


2014. aug. 10. 22:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Az ecet jó a gombára, de nem valószínű hogy elmúlik tőle a körömgomba. Ezen kívül rendkívül büdös és másnap is érezni lehet a szagát. Almaecettel is próbálkozhatsz, de a legjobb megoldást egy bőrgyógyászati látogatás jelentené. Ha nem túl súlyos a fertőzés, felír a doki gomba elleni körömlakkot. Ne hagyd rajta egész éjjel, mert csúnya felmaródást fog okozni.
2014. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!