Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állattól lehet elkapni tetűt?

Állattól lehet elkapni tetűt?

Figyelt kérdés
Van egy tengeri malacom de ő nem tetves és nem emeltem a hajamhoz. Nem jár hozzánk senki más családtagomnak nincs tetű a hajában. Én sem járok el sehova a hajam is ápolt de valahogy vagy valamiért mégis tetves lettem. Érdekelne miért.

2014. aug. 10. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Állatokon bolha van az nem megy át az emberre tőle biztos nem kaptad el
2014. aug. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az emberi fejtetűt nem.

azt másik embertől kapod.

+ a rágcsálók tetvei úgy gondolom fajtához kötöttek.

2014. aug. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor viszont ötletem sincs honnan kaphattam ezeket a szerencsétleneket. Én nem voltam sehol csak rokonjaimnál de azt mondták náluk senki nem tetves.
2014. aug. 11. 01:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha a családban senki nem az, a tengerimalactól nem kaphattad el, de nem is tetves egyébként sem, akkor könnyű dolgod van, mert csak nálad kell megszabadulni tőle.

Már mindegy honnan jött, ha a közvetlen környezetedből nem.

2014. aug. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd át, azt olvastam, hogy bennük is van sokféle élősködő, tetű is lehet. Ha a macskától átjön emberre a bolha, akkor a tengeri malacról is átmehet szerintem a tetű.
2014. aug. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A macskából a bolha átmegy, megcsíp aztán távozik, vagy elpusztul. Nem képes hosszútávon megmaradni. A patkányokon élő tetvek is a patkányoké csak. Az emberi fejtetű (ha ez az), csak emberen él, onnan terjed és csak közvetlenül hajról bőrről bőrre hajra. Nem marad meg gazda nélkül hoszabb ideig, csak közvetlen érintkezéssel terjed.
2014. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bárhol összeszedhetted, akár buszon, villamoson is, ha közel ült hozzád egy tetves ember. Vegyél tetűírtót és kend át vele a fejed.
2014. aug. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktam buszozni.
2014. aug. 11. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!