Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ne folyassuk a vizet az...

Miért ne folyassuk a vizet az ivóvizet? (figyelmen kívül hagyva azt, hogy költséggel jár)

Figyelt kérdés
A kérdésem arra irányulna, hogy a számlán kívül a környezetre nézve milyen hátránya van annak, hogyha az emberek pazarlóan folyatják a vizet? Minél több válasz érkezik annál jobb, köszönök mindent. :) "Google", és egyéb hasonlóan értelmes válaszokat nem kérek, köszönöm. Biztos lehetne nyomozgatni, de itt talán olyan emberektől is választ kapok, akik már utána jártak a dolognak, benne vannak a témában.

2014. aug. 16. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Mert az unokáidnak már nem marad!
2014. aug. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha figyelmen kívül hagyjuk a számlát (ami azért elég jelentősen nyom a latban, hogy miért ne folyassuk a vizet!), akkor a másik ésszerű oka, hogy miért ne tedd: Mert akkor a gyerekeink is ezt a szokást tanulják el tőlünk. Ha pedig mindenki ezt teszi, és pazarlóan bánsz vele, elfogy.. Ugyanis a vízkészlet a földön nem végtelen (mint a levegő) hanem véges. Vigyázni kell rá mindenkinek, hiszen ha elfogy(na) akkor mi lenne????
2014. aug. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

De miért kell folyatni a vizet?? Mi értelme??

Nem értem a kérdést...

Folyasd a vizet, ha jól esik a lelkednek. Nem tudok mit mondani.

2014. aug. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy számodra mint egyén számára költséggel jár, még ott van az, hogy a tisztított víz előállítása komoly terheléssel van a környezetre. (Klórozás stb.) Ha az egész társadalom csak feleannyit pazarolna, akkor fele annyi vizet kellene szűrni, tisztítani, klórozni. Tehát az, hogy te nem pazarolsz, az egyéni hozzájárulásod a környezetkímélőbb életmódhoz.
2014. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: a vizet tisztítják, és van természetes körforgás is.


2. válaszoló: szintén nem értem, hova veszne el a víz. Pont ezektől a válaszoktól féltem, mert meggondolatlanok, kifejtetlenek. A víz lefolyik a lefolyóba, a szennyvízzel a tisztítóba kerül, vagy épp elpárolog, és úgy tisztul ki az esővel, valamiféle körforgással. Nem értem miért fogyna el? A Földön marad, nem a világűrbe folyik ki. Természetesen én a gyerekeimnek nagyon jó példát szeretnék mutatni egykoron, ha lesznek, és jómagam is szívügyemként kezelem a környezetvédelmet, de ha nem tudok megfelelően érvelni amellett, amit állítok (például ez esetben a vízpazarlás ellen), akkor teljesen elvesztem a hitelemet, és a (remélhetőleg) értelmes gyerekem nem fogja elfogadni, amit mondok. Az eddigi válaszok sajnos még nem komoly, és bizonyított érvelések. Ennek ellenére nagyon köszönöm őket. :)


3. válaszoló: mielőtt ilyen vehemensen visszakérdezel, és leszúrsz, gondolkozz el azon, hogy a kérdést ki tette fel, és milyen céllal. Abszolút haszontalannak minősítem a válaszodat, és szomorú, hogy ennyire keserű vagy, hogy valószínűleg automatikusan valami olyasmire gondoltál, hogy "le lettem szúrva a vízpazarlás miatt, és feldühített, hogy miért olyan nagy ügy ez". Konkrétan én szúrtam le valakit érte, és nem tudtam elég hitelesen érvelni, mert nem volt ezzel kapcsolatos elég mély ismeretem (neki sem, de nagyon jól elő tudta adni az elképzelését, amiről teljesen meg van győződve, mely szerint úgyis kimossák). Tényleg sajnálom, hogy így reagáltál, nem kéne ilyen negatívan állni a dolgokhoz. Kívánom, hogy jobbra forduljanak a dolgaid az életben. :/


4. válaszoló: eddig a Te válaszod a legmeggondoltabb, leghasznosabb, még ha nem is sok információ van még benne. Ebben azt nem értem viszont, hogy a víz tisztítása miért terheli a környezetet? A tiszta víz a lakásokhoz vezetődik el a klórral együtt tudtom szerint. Mi kárt okoz a környezetben? Főleg, hogyha nem is szennyezik a vizet, csak folyatják mondjuk.


Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát, és várom a továbbiakat, remélem jönnek még, mert jó lenne pontos és hiteles információkhoz jutni ezzel a témával kapcsolatban. :)

2014. aug. 16. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Négyes vagyok. Nem vagyok kifejezett expert a témában, csak ennyit tudok még mondani, hátha érdemesnek találod a továbbgondolásra, továbbkeresésre:

1: Sajna, az ivóvíz- és csatornarendszer nem zárt. A kifolyatott klóros víz is jól kimegy az élővizeinkbe. Azon kívül, hogy ez önmagában sem jó, a tisztításába fektetett energia is felesleges volt.

2: Ezenkívül az ivóvíz előállítása nyomán bekövetkező környezetterheléshez be kell még számítani azt is, hogy a vizet többnyire felszínhez közeli

talajvízforrásokból szedik Magyarországon, és amit onnan kiemelsz, az már konkrétan oda nem jut többet vissza. A túl nagy fogyasztással akár ki lehet szárítani egy-egy területet (ami természetesen hatással van az ott lévő természeti környezetre). Tengerközeli országokban van még a sótlanítás, ami viszont úgy tudom, hogy baromi energiaigényes, plusz a keletkező nagyon koncentrált sósvíz szintén káros a környezetre. Van ahol meg gleccsert olvasztanak, na, asszem az nem különösebben környezetterhelő.

2014. aug. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem okoskodni akartam, egyszerűen gyűlölöm, ha valaki tényként állít dolgokat, de ép ész érveket nem tud felállítani mellette, így ezt magamtól is elvárom (ezért kérdeztem). Második válaszolóhoz még azt hozzátenném, hogy Te sem gondoltad végig, amit írtál, csak van egy véleményed és ennyi. Arról fogalmad sincs, mi van mögötte, pedig pont arra lettem volna kíváncsi. Őszintén, Te mennyire érzed hasznosak a válaszodat? Szerinted én nem jutottam el eddig magamtól? Az utóbbi pár megjegyzés (melyet vélhetően moderálni fognak) be is mutatta, hogy körülbelül hol helyezkedhet el az intelligenciája azoknak, akik a válaszokat írták. Helyettetek is szégyellem magam.


4. válaszoló: köszönöm, hogy bővebben is kifejtetted, örülök, hogy vannak még emberek ezen a szinten is. :) Ezzel már tudok kezdeni valamit, nagy segítség, főleg az előtted szólókhoz képest, ebben már van tartalom, és ésszerűség.


Ha valaki még tud értelmeset hozzáfűzni, azt köszönöm továbbra is! :)

2014. aug. 16. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:

A vízkészlet nem minden része megújuló, tehát az "elfogy" érv, bár elsőre hülyeségnek hangzik, és biztos vagyok benne, hogy a válaszolók nem erre gondoltak, mégis helytálló. Magyarországon például jeletős részben a felszín alatti vízkészletet használjuk, mert olcsóbb a tisztítása. Ez pedig nagyon lassan termelődik újra, a kitermelése, tisztítása pedig hiszed vagy nem környezeti terheléssel jár. A víztisztító pedig nem tud végtelen mennyiségű vizet befogadni, újabb kapacitásokat kell kiépíteni, vegyi anyagokat és rengeteg energiát felhasználni, stb.


Egyébként hazánkban valóban nem akkora probléma a vízhasználat. Berlinben például már egyenesen kampány zajlik azért, hogy az emberek több vizet használjanak, mert a különböző víztakarékos gépek és a viselkedésbeli változás miatt túl kevés víz kerül a csatorna hálózatba, ami amortizációhoz vezet. Szokás szerint tehát minden éremnek két oldala van.

2014. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Több meglátásom is van (tetszik a kérdés):


1.- Mit miért tegyünk vagy ne tegyünk a környezetvédelem terén lényegében még mindig csak helyi - társadalmi kérdés - a környezetpolitikai hozzáállás hordozza. Kifejtem: - mivel a valós állapotokat fel kell mérni és pontos kutatásokra van szükség, ezért inkább a kutatási munkák megbízói döntik el, hogy mi a fontos ma és most - a közelben várható nyereség miatt - ezért csak a fontosnak vélt projekteket pénzelik. A helyi politikum meg zöld alapítványnak nincs igazán kutatási eredménye, de szüksége van egy jo kis plakátra vagy kisfilmre, amelyben a gyerek mondja a szülőnek, hogy el kel zárni a csapot. Tehát részben téves és részben igaz a csapvíz kérdés, több kutatás kell - mindig helyfüggő. Alapvetően gazdaságilag indokolt a pénz költés és a gazdaság működtetése - még akkor is, ha látszólag káros a vízpazarlás.


2. Káros a vízpazarlás - pedig személy szerint bőven használok tisztított csapvizet, nekem is az a véleményem, hogy ezen nem sok múlik itt az erdőkkel övezett kárpátmedencében, itt van víz bőven és gyakran túl sok a természetes vízgyűjtők területén lehulló csapadék.

Mégis - a víz kinyerés energetikai mérlegét kellene megvizsgálni - amennyiben a kinyert vízmennyiséghez felhasznált berendezések elavultak és a szivattyúk meghajtásához használt motorok túl veszteségesen működnek az esetlegesen csökkent energia hatékonyság felhasználás miatt, na - akkor - ott fejleszteni kellene, mert hanem az jön ki, hogy környezetszennyező a vízkinyerés a sok felhasznált energia (co2 kibocsátás stb.) miatt. Plusz még itt a klórozás, meg egyéb járulékos anyagok használata és azoknak a legyártása is környezeti ártalmat jelenthet. Szintén a nyereség és káros hatás mérleget tovább kell vizsgálni és kutatási projektekre van szükség itt is.


3. Tehát, anyagok - a víztisztítás során több hulladék is keletkezik, a homok is beszennyeződhet - ki kell cserélni - mind logisztikai kérdés is pénzbe kerül és további üzemanyag elhasználás, ártalmatlanítás stb., alumínium-szulfát legyártása, szállítása és adagolása mind járulékos anyaghasználat - amely nemkívánatos lehet és további co2 kibocsátással jár - üzemanyag stb. Minden hulladéknak a további kezelése szintén környezetterhelő,

az ivóvíz tisztításának során rengeteg iszap keletkezik, amely ugyan nem veszélyes hulladék, de a szikkasztó tavak nem bírják sokáig - a felesleges iszappal gazdálkodni kell. Eladni nehéz, vagy szinte lehetetlen, talán műtrágyagyártók megvehetnék, de az szintén környezetpolitikai kérdés. (ki és miért szervezné meg?)

Sajnos a legtöbb vállalat, akár vízművek, profitorientált és könnyebb kisfilmet és plakátot készíteni, mint reális felelősséget és megoldást kidolgozni a vízbázis védelmére és a tisztább természetes víz biztosításáért. Akkor talán csökkenne a tisztítási költség is, persze attól még nem kell lemondani a profitról. Mindenki jól járhatna, de ez még a jövő zenéje.

Végül elmondható a kérdés kapcsán, hogy a környezetvédelem egy nem kívánt mostoha gyerek a vállalkozások dominálta érdekpolitikai rendszerben.


Remélem segíthettem és hasznos a válaszom, legalább ötletszintjén :)

2015. ápr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!