Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elfertőződött szúnyogcsípéssel...

Elfertőződött szúnyogcsípéssel mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kb 2-3 napja csíphetett meg az a vérszívó. De azóta se múlt el... Kemény, duzzadt, be van gyulladva még mindig a csípés és viszket... Szerintem elfertőződött, mert vakartam :( mit csináljak vele? Ma reggel már bekentem Tetran kenőccsel is ami elvileg jó az ilyen bakteriális fertőzésekre, de még nem hatott semmit se... Ugyanúgy fel van dagadhat a csípés, pirosas meg viszket... Már arra is gondoltam hogy megvágom a csípést valamivel és kinyomkodom ha gennyes vagy ilyesmi, az segítene? Mit csináljak? Kezd idegesíteni... :(

2014. aug. 19. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
28%
Kicsit vágd meg, majd kend be ecettel. Csípni fog, mint az istennyila, de használni fog.
2014. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kend be bepantennel vagy neogranormonnal. Ezekben van fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő is. Ha tudod, előtte próbáld meg kinyomni belőle az esetlegesen felhalmozódott gennyet. Ha még nem megy, a krémek majd felpuhítják a bőröd és ha kell - ha nem oszlik fel a krémezés hatására - csak akkor nyúlj hozzá.


Egyébként pedig NE piszkáld!!!

Amikor nekem a fülemen volt egy elfertőződött seb, naponta 4 alkalommal kellett kennem és kb. 5-6 nap alatt múlt el, szóval ez nem megy egyik pillanatról a másikra, türelem!

2014. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!