Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ír néhány multivitamin...

Miért ír néhány multivitamin egyes vitaminokból (B1, stb. ) RDA többszörös százalékos értéket?

Figyelt kérdés
Amit kinéztem, egészen pontosan 3636%-os értéket is ír. Ez nem számít "túladagolásnak"?

2014. aug. 22. 22:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mert az RDA az az éppenhogyi életbenmaradáshoz kell naponta.

Ha pl. rákos vagy, azt is meg tudod gyógyítani C-vitaminnal, de nem napi 60 grammal (ami az RDA), hanem intravénásan 30000 grammal. Érted?:)

Ha minden nap kapnál intravénásan 30000 grammot, akkor okozhat nem kívánt dolgokat, de elvileg kipisiled a fölösleget.

Mindenki saját felelősségére annyit vesz be, amennyit gondol, csak rá kell írni.

2014. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ez a standard már évtizedek óta. Nem akarják megváltoztatni, mert akkor lehet, hogy a normális multivitaminoktól kevesebb beteg ember lesz, ezzel pedig a drágább gyógyszerek fogyasztása csökkenne. Te sem szeretnéd, ha a gyógyszer üzletág csődbe benne nem?
2014. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A százalék csalóka lehet: ha van 5 forintod és kapsz egy százast, 2000%-os profitod van. :) Szóval lehet az adag sokszorosa a napi ajánlott minimumnak, de attól még nem jelentős többlet.
2014. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

B vitaminból fel lehet tölteni a készleteket. Ha valaki le van élve, nem elég neki a napi 100% mennyiség, mert azt fel is éli azonnal. Amikor a szervezet feltöltődött, az az feletti felesleget kipisili a vízoldékonyakból.

Bizonyos B vitaminokból akkor tudsz túladagolni, ha mondjuk a neurobion fortét szeded tizesével. Azért is vényköteles.

A nagydózisú zsírban oldódók pedig mind vénykötelesek szintén emiatt.

2014. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4: A D-vitamin milyen? A hiányától van a hízás, ma hallottam. Lehetne szedni?
2014. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, D vitamint mindenkinek kötelező lenne szedni.

Sok helyen írják, hogy nem is igazi vitamin, inkább már hormon, mindenre kihat.

A babáknak kötelező adni a hetvenes évek óta, különben nem épül be a kalcium a csontjaikba. A csontritkulásosoknak is kell szedni a kalcium magnézium mellé.


Nagy dózisban vesekövet okoz.


Nekem vérvétel alapján van erős D vitamin hiányom, (vérképből lekérhető) és hetente egyszer 20csepp Vigantolt kell szednem, az 10 000 egység egyben.

A napi 3000egységre az endokrinológus huhogott.

2014. aug. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja és a D vitamin azt hiszem 2000egységes kiszerelésig nem vényköteles, kivéve a Vigantol cseppet. Abból egy csepp 500egység, a babáknak újszülött kortól ennyit kell adni.
2014. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

De csak receptre lehet kapni mindezek ellenére?

Hogy érted a huhogást, mi baj a 3000-rel?

Egészségügyis vagy?

2014. aug. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hogy szerepel a vérképben, mi a neve? Nekem is vannak vérképeim, megnézem, mennyi.
2014. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azt mondta, az sok, az már vesekövet okoz.

Dvitaminból az egy-egy alkalommal nagyobb dózis párti.


Mérnök vagyok, csak pár éve egy látóideggyulladással befektettek a neurológiára és mivel elutasítottam a szteroid kezelést, telenyomtak vitaminokkal. Aztán nagyon sokat olvastam utána és szedtem be és fél év alatt spontán rendbejött a szemem.

Azt mondták, nme tudják mitől történt, de szerintük bármikor megismétlődhet és kell szedni tovább a vitaminokat, kiegészítőket, mert azok segítenek visszaépíteni a rendszert.

2014. aug. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!