Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Származhatna problémám abból,...

Származhatna problémám abból, ha szorongóknak, pánikbetegeknek segítenék pszichológiai végzettség nélkül, saját tapasztalat alapján?

Figyelt kérdés
Nem csinálnék, nem ajánlanék olyasmit, amit egy pszichológus, vagy pszichiáter.Tehát, ha esetleg valakinek nem használna a segítségem, ártani akkor sem ártana.Csak tudom, mindig vannak, akik a kákán is csomót keresnek és képesek azt is bemószerolni, aki jót tett nekik.Vagy lennének irigyeim az esetleges siker miatt.Egyenlőre nem tudom, hogyan kezdjek neki, érdemes?
2014. aug. 30. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A szakmai etikett alapján mindenképp kifogásolható.

Ugyan nem pszichológusnak készülök, de vannak olyan tárgyaim, pszichológus, nagy szaktekintélyű tanáraim. Ők biztosan nem javasolnák, mert szakértelem nélkül nem szabad. Lehet, hogy jó emberismerő vagy, és tapasztalt, de szakismeret nékül veszélyes. Baráti támaszt adhatsz neki, mást nem, mert ha mellélősz csak rosszabb lesz. Ha súlyos a helyzet, csak szakember tud segíteni, mrt nem olyan egyszerű egy ilyen állapotból kihozni valakit, mint ahogy látszik

2014. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze. Viszont ha nem tudsz segíteni, akkor áltatod őt. Különben hogyan tudnál kezelni egy közepesen súlyos pszichiátriai beteget? Meg tudod állapítani, hogy mi a baja, és milyen segítségre szorul? Vagy a vak vezet világtatalant elvet gyakorolnátok?

Irigyeid? A hozzá nem értés miatt?

2014. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szamo77db ***** válasza:
Ahogy itt próbálok segíteni, nálam is van egy pont, amin túl már egyetlen dolgot javaslok csak a kérdezőnek: forduljon szakemberhez. Nagyon kell vigyázni, hogy az ember valami süket válasszal nehogy még kárt okozzon a kérdezőnek!
2014. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, afféle baráti támasz lenne, mert tulajdonképpen nem gyógymód, amivel segíteni tudnék, hanem saját tapasztalat.Ráadásul csupán olyannak, aki agorafóbiás, vagy pánikbeteg, tehát pusztán szorongós, egyéb pszichiátriai, meg lelki bajokkal hála Istennek, nincs tapasztalatom.Viszont nekem sikerült saját erőből, bizonyos taktikák segítségével, gyógyszer nélkül kimászni a súlyos pánikbetegségből, szívesen segítenék ilyen módon másnak is.
2014. aug. 31. 15:45
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja és ami a legfontosabb: voltam pszichológusnál, nem is egynél és pszichiátereknél is.Ez utóbbiak kezelése annyiból állt, hogy ránézésre, hasra ütéssel felírt valami dilibogyót, aztán viszont látásra, 6 hónap múlva....Be sem szedtem mert nem mertem, miután megláttam a betegtájékoztatón

a kilométeres mellékhatás listát.A kutyával sem etetném meg!

A pszichológus, legalább rászánt időnként fél órácskát, hogy feltegyen pár kérdést, de az egész annyit ért, mint halottnak a csók.Gyakorlatilag semmi értelme nem volt eljárnom hozzá, mert nem lettem tőle sokkal okosabb.Csinált velem néhány tesztet, hát, semmivel sem tudtam meg belőle többet, mint a női magazinok tesztjéből.

És ez sajnos nem csak az én tapasztalatom, sok beteg így jár, hogy a nagy "szakértelem" molyfingot sem ér.

2014. aug. 31. 15:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Te vagy az a pisifétises álpszichológus, aki itt gyk-n hülyíti és ijesztgeti a lányokat? :D Mert ha igen, abból bizony származhat károd, remélhetőleg valamelyik lány apja előbb-utóbb megkeres, és neked lesznek vizelettartási problémáid...

Ha nem te vagy, tárgytalan. :D

2014. aug. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok.
2014. aug. 31. 20:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Az lehet hátrány hogyha látszik hogy segítőkész vagy akkor az emberek rádcsimpaszkodnak. Erre vigyázni kell. Jobb lehet mutatni hogy adott esetben magasról teszel rá mi van a másikkal.
2014. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!